Devre tatilde bu üçkağıda dikkat!

Devre tatilde ‘geriye dönük imza'ya dikkat! Ticaret Bakanlığı, tüketicilerin en fazla sorun yaşadığı konulardan biri olan devre tatil sözleşmelerinde, indirim vaadiyle geriye dönük imza atılmaması uyarısında bulundu.

Devre tatilde bu üçkağıda dikkat!

Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan kitapçıkta, "Sözleşme tarihini kendi el yazınızla atınız ve mutlaka sözleşmenin bir örneğini alınız. İndirim yapılacağı gerekçesiyle sözleşmeye geriye dönük tarih atma teklifini kesinlikle kabul etmeyin, bu sizin cayma hakkınızı ortadan kaldırmak için yapılıyor" denildi.

BAŞKASINA DEVREDİLEBİLİR

Kitapçığa göre, devre tatil devredilebilirken, "Paket tura katılmanızın mümkün olmaması halinde, bu durumu turun başlamasından en az 7 gün önce yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısıyla acentesine bildirerek, paket tur açısından geçerli tüm koşulları yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilirsiniz" ifadelerine yer verildi. Kitapçıkta, cayma bildiriminin devre mülk sözleşmesi gibi tapu tesciline konu sözleşmelerde noterlikler vasıtasıyla, tapu tesciline konu olmayan sözleşmelerde ise yazılı olarak ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla firmaya yönlendirilmesi gerektiğine de dikkat çekildi.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın