Coşkun Sabah'ın hayatı kitap oldu... Bülent Ersoy detayı olay yarattı

Coşkun Sabah'ın hayatı 'Anılar-Şimdi Gözümde Canlandılar' adlı eser ile kitap oldu. Kitapta Bülent Ersoy'la ilgili iddialar ortaya atıldı. İddialara göre Bülent Ersoy, 1980 yılında çekilen 'Beddua' filminin müzik direktörü olarak Coşkun Sabah'ın değil kendi adını yazdı.

Coşkun Sabah'ın hayatı kitap oldu... Bülent Ersoy detayı olay yarattı

Yaptığı açıklamalar ile sık sık gündeme gelen Coşkun Sabah'ın hayatı "Anılar-Şimdi Gözümde Canlandılar" adlı kitapta toplandı. Bülent Ersoy'la ilgili kitapta yer alan iddia magazin gündemine bomba gibi düştü. İddialara göre Bülent Ersoy, 1980 yılında çekilen "Beddua" filminin müzik direktörü olarak Coşkun Sabah'ın değil kendi adını yazdı. Kitapta şu ifadelere yer verildi:

"COŞKUN SABAH BU DURUMU FİLM AFİŞLERİ BASILDIKTAN SONRA ÖĞRENİR"

"1980 yılında, yönetmenliğini Osman F. Seden ve Melih Gülgen'in üstlendiği, başrolünü Bülent Ersoy'un oynadığı 'Beddua' filminde müzik direktörü olarak karşımıza çıkar Coşkun Sabah. Bülent Ersoy bu şarkıya albüm yaptıktan ve şarkı tüm Türkiye tarafından tanınıp sevildikten sonra bu şarkıya bir Film yapma fikri doğar. Her ne kadar filmin müzik direktörlüğünü Coşkun Sabah yapsa da filmin afişlerinde müzik direktörü olarak Coşkun Sabah'ın değil Bülent Ersoy'un adı geçer. Coşkun Sabah bu durumu film afişleri basıldıktan sonra öğrenir.

"COŞKUN SABAH VE BÜLENT ERSOY CİDDİ BİR TARTIŞMA YAŞAR"

Melih Bey'e bunun nedenini sorduğunda aldığı cevap ise, 'Bülent Ersoy'un bu şekilde olmasını istediği'dir. Bülent Ersoy, o yıllarda Zeki Müren'le yoğun bir rekabet içindedir ve Zeki Bey film müziklerini kendisi yapmaktadır. Oysaki Bülent Ersoy'un 'Beddua' filminin müziklerinin yapımında hiçbir katkısı olmamış, her şeyi Coşkun Sabah tek başına yapmıştır. Bu haksızlığa çok sinirlenir ve Ersoy ile ciddi bir tartışma yaşarlar."

Bir süredir arası Ahmet Selçuk İlkan'la açık olan Coşkun Sabah'ın "Anılar" şarkısını yazarken ünlü isimden yardım istediği de kitapta yer verildi. Kitapta, şu ifadeler kullanıldı:

"AHMET SELÇUK İLKAN'DAN YARDIM ALIR"

"Coşkun Sabah'ın askerliğinin bitmesine 10 gün kalmıştır. Birdenbire üstelik de melodisiyle birlikte dökülüveren satırlar heyecan uyandırır Sabah'ta. Şarkının birinci bölümü hazırdır. İkinci bölümü için birkaç deneme yapar, fakat tıkanır kalır. Sonra Ahmet Selçuk İlkan'dan yardım alır. Evine gider ve yaptığı melodiyi büyük heyecanla arkadaşına dinletir. İlkan, Sabah'ın ruh halini çok iyi analiz etmiştir. Ayrıca askerdeyken yaşadığı ayrılığı da çok iyi bilmektedir. Sabah'ın başladığı sözlerin devamını onun yaşadıklarından beslenerek yazması hiç de zor olmaz."

Tüm Güneş haberleri için tıklayın