Aziz'in Aziz Payidar'ı Murat Yıldırım kimdir? Murat Yıldırım kaç yaşında, nereli, eşi kim?

Aziz dizisinin Aziz Payidar'ı olarka ünlü oyuncu Murat Yıldırım çıkacak. Bu akşam ilk bölümü ile Show Tv'de ekrana gelecek olan dizi için nefesler tutuldu. Dizinin oyuncuları ve rol alacakları karakterler bir hayli merak konusu oldu. Peki, Aziz'in Aziz Payidar'ı Murat Yıldırım kimdir? Murat Yıldırım kaç yaşında, nereli, eşi kim?

Aziz'in Aziz Payidar'ı Murat Yıldırım kimdir"  Murat Yıldırım kaç yaşında, nereli, eşi kim"

Murat Yıldırım, bu akşam ilk kez ekrana gelecek olan Aziz dizisinin başrol oyuncuları arasında yer alıyor. Soylu ve zengin Payidar ailesinin ilk erkek evladı olarak izleyenlerin karşısına çıkacak olan Aziz'in Aziz Payidar'ı Murat Yıldırım kimdir? Murat Yıldırım kaç yaşında, nereli, eşi kim?

AZİZ'İN AZİZ PAYİDAR'I KİMDİR?

Ben Aziz... Soylu ve zengin Payidar ailesinin ilk erkek evladıyım. Kendimi bildim bileli başıma buyruk, dik başlıyım. Hiçbir kararı uzun uzun düşünerek vermedim. Daima kalbimi dinledim. Ben hayatım boyunca herkesin kabul ettiği değil, kendi kalbimin doğrularının peşinden gittim. Bu yüzden onlar bana her baktığında bencil, kibirli, asi Aziz'i gördü. Bense yansımama her baktığımda kendi hakikatinin arkasından giden Aziz'i... Herkesin hikayesi bir yerde değişir. Lakin hiç tanımadığım bir halıcı kızı kurtarmamın hayatımda çıkaracağı kasırgayı, hikayemin bu denli değişeceğini asla tahmin edemezdim. Hayatımın her bir parçası kuru bir yaprak gibi başka bir yere uçup savruldu. Ama ben yaşıyorum. Yaşayacağım. Düştüğüm yerden ayağa kalkmayı babamdan öğrendim.

Severim yeniden başlamaları, kavgayı, mücadeleyi. Herkese ve her şeye rağmen bildiğimi okuyacağım. Çünkü yaşamak benim en büyük kavgam. Tüm bu hengamenin içinde aklım, ruhum ve kalbim sanki ikiye bölünmüş gibi. Kalbimin bir yanında inci tanesi kadar efsunlu, parlak ve zarif Dilruba. Bir yanında güneş kadar sıcak ve aydınlık Efnan. Birbirinden gece ve gündüz kadar farklı iki kadın. Devamlı aynı soruyu soruyordum kendime... Bir kalbe iki kadın sığar mı?

Aziz'in Dilruba'sı Damla Sönmez kimdir? Damla Sönmez kaç yaşında, nereli, sevgilisi kim?

MURAT YILDIRIM KİMDİR?

1979 yılında Konya'da doğan Murat Yıldırım Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları'nda (YÜO) amatör olarak tiyatro çalışmalarında bulundu.

2004 yılında Kadir İnanır'ın başrollerinde rol aldığı "Bütün Çocuklarım" dizisiyle televizyon dünyasında tanınan Yıldırım, "Fırtına", "Asi", "Aşk ve Ceza" ve "Suskunlar" gibi ses getiren televizyon dizilerinde yer aldı. Yıldırım, 2017 - 2019 yılları arasında "Kim milyoner olmak ister?" adlı programın sunuculuğunu üstlendi. Başarılı televizyon dizilerinin yanı sıra sinema filmlerinde de yer alan Yıldırım, "Güz Sancısı", "Araf ve Kırımlı"nın ardından "Kocan Kadar Konuş" filminde de rol aldı. Murat Yıldırım en son 2020 Ocak ayında başlayan Ramo dizisinde "Ramo" karakterini canlandırdı.

Murat Yıldırım'ın oynadığı filmler

Scorpion / 2018

İlk Öpücük / 2017

Ayla / 2017

Sonsuz Aşk / 2017

Kocan Kadar Konuş Diriliş / 2016

Kocan Kadar Konuş /2015

Kırımlı / 2014

Güz Sancısı / 2009

Araf / 2006

Organize İşler / 2005

Murat Yıldırım'ın oynadığı diziler

Aziz/2021

Ramo / 2020

Gecenin Kraliçesi / 2015

Suskunlar / 2012

Aşk Ve Ceza / 2010

Asi / 2007

Fırtına / 2006

Büyük Yalan / 2004

Bütün Çocuklarım / 2004

Ölümsüz Aşk / 2004

Hayat Bilgisi / 2003

Patron Kim / 2003

Ayrılsak Da Beraberiz / 1999

Murat Yıldırım'ın sunduğu televizyon programları

Kim Milyoner Olmak İster / 2017-2019

Aziz'in Efnan'ı Simay Barlas kimdir? Simay Barlas kaç yaşında, nereli?

Tüm Güneş haberleri için tıklayın