Zonguldak Emniyet Müdürü Fahri Aktaş kimdir? Fahri Aktaş kaç yaşında, aslen nereli?

Resmi Gazete'de yayımlanan Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile 10 ilin emniyet müdürü merkeze alındı, 33 ile yeni emniyet müdürü atandı. Bu atamalar kapsamında Giresun Emniyet Müdürü olarak görev yapan Fahri Aktaş, Zonguldak Emniyet Müdürü olarak atandı. Zonguldak Emniyet Müdürü Fahri Aktaş kimdir? Fahri Aktaş kaç yaşında, aslen nereli? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. İşte Fahri Aktaş hakkında tüm merak edilenler..

Zonguldak Emniyet Müdürü Fahri Aktaş kimdir" Fahri Aktaş kaç yaşında, aslen nereli"

Giresun Emniyet Müdürü olarak görev yapan Fahri Aktaş, 7 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete atama kararı ile Zonguldak Emniyet Müdürlüğüne atandı. Bu atama kararının ardından Zonguldak Emniyet Müdürü Fahri Aktaş kimdir? Fahri Aktaş kaç yaşında, aslen nereli? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. İşte Zonguldak Emniyet Müdürü Fahri Aktaş hakkında tüm merak edilenler...

ZONGULDAK EMNİYET MÜDÜRÜ FAHRİ AKTAŞ KİMDİR?

1968 İzmir doğumlu olan Fahri Aktaş 1987 yılında Polis Koleji'nden, 1991 yılında Polis Akademisi'nden mezun oldu. Sırasıyla Adana, Van, Erzurum, Şırnak illerinde değişik rütbelerde TEM, İstihbarat, KOM, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, PMYO Öğretmen Emniyet Müdürü görevlerinde bulundu. Askerliğini 1994-1996 yılları arasında Kayseri 1.Komando Tugayı Şırnak Cudi üs bölgelerinde Asteğmen rütbesinde tamamladı.

2005-2006 Mersin Çağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde (MBA) alanında Yüksek Lisans Eğitimi yaptı. BM Polis Barışgücünde (UNPOL), Haiti (MİNUSTAH) ve Fildişi Sahili (ONUCİ) ülkelerinde yurtdışı görevler almış, Güney Kore ile Almanya'da resmi toplantı ve temaslarda bulunmuştur.

2015 yılında Adana İlinde "TEM, Güvenlik ve Çevik Kuvvet" birimlerinden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı iken, EGM Yüksek Değerlendirme Kurulu Kararı ile 1. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi etti. Polis Başmüfettişi olarak Özel Güvenlik Denetleme Adana Bölge Başkanı görevinden 19.08.2017 tarihli Kararname hükmü gereği Giresun İl Emniyet Müdürü olarak atanmış, 24.08.2017 tarihinde göreve başlamıştır. 7 Temmuz 2021 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete kararı ile Zonguldak'a atanmıştır.

Anasınıfı Öğretmeni Nuray AKTAŞ ile evli olup Yasemin ve Meryem isimli 2 kız babasıdır. İyi derecede Fransızca bilmektedir.

  • Zonguldak Emniyet Müdürü
  • Fahri Aktaş kimdir
  • Fahri Aktaş kaç yaşında
  • Fahri Aktaş aslen nereli
  • Fahri Aktaş yaşı
  • Giresun Emniyet Müdürü
Tüm Güncel haberleri için tıklayın