TURKOVAC aşısı hastanelerde ne zaman vurulacak? TURKOVAC ne zaman kullanılacak?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan TURKOVAC aşısının acil kullanım onayı aldığını ve seri üretime başlandığını duyurdu. Bunun üzerine TURKOVAC ne zaman kullanılacak? TURKOVAC aşısı hastanelerde ne zaman vurulacak? sorusu merak edildi. İşte tüm merak edilenler...

TURKOVAC aşısı hastanelerde ne zaman vurulacak" TURKOVAC ne zaman kullanılacak"

TURKOVAC aşısı vurulmak isteyenler, TURKOVAC ne zaman kullanılacak? TURKOVAC aşısı hastanelerde ne zaman vurulacak? sorusu gündeme geldi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, aşının acil kullanımı onayı aldığını ve seri üretime geçildiğini açıkladı. İşte TURKOVAC aşısına dair detaylar

TURKOVAC NE ZAMAN KULLANILACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Gelecek hafta başta şehir hastaneleri olmak üzere yıl bitmeden kullanılacak" dedi.

TURKOVAC AŞISI ACİL KULLANIM ONAYI ALDI

Bakan Koca, "Yerli Kovid-19 Turkovac aşımız bugün itibariyle acil kullanım onayı almış durumda ve üretime başlamış olduk. Sayın Cumhurbaşkanım, bugün Şanlıurfa'daki üretim merkezlerindeyiz. 50 yıl sonra Türkiye hücreden başlayarak, Türk bilim insanları tarafından yüzde 100 şekilde bir aşıyı gerçekleştirmiş oldu" dedi.

Bakan Koca "Dolum tesislerinde, dolumu, etiketlenmesi ve ambalajlanması yapılıyor. Üretim başlamış oldu. Yıl bitmeden acil kullanım onayı ve üretimi başlamış oldu. Bu başarı liderliğinizde bütün milletin başarısı" ifadelerini kullandı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar...

Aşımızın geliştirilmesi ve üretilmesinde görev alan herkesi tebrik ediyorum. Dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs salgınına karşı bilinen en etkili yöntem olan aşının ülkemizde üretilebilir hale gelmesi çok önemlidir.

Salgın döneminde maske başta olmak üzere elimizdeki tıbbi malzemeleri paylaştık. Diğer yerlerden aldığımız aşılardan bir kısmını da dost ülkelere gönderiyoruz. Turkovac'ın üretimiyle birlikte aşımızı tüm insanlıkla paylaşmaktan memnuniyet duyacağız.

  • TURKOVAC
  • hastanelerde
  • ne zaman vurulacak
Tüm Güncel haberleri için tıklayın