Teröristlerle sıcak çatışma: Ölü olarak ele geçirildiler

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre, Eren-7 Operasyonunda 1 jandarmanın ağır yaralandığı, 2 teröristin ise ölü olarak ele geçirildiğini belirtildi. Yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu'nun hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu açıklandı.

İçişleri Bakanlığı, Eren-7 Operasyonunda 1 jandarmanın ağır yaralandığını, 2 teröristin ise ölü olarak ele geçirildiğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada; "Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen Eren-7 Operasyonunda; teröristlerle sağlanan temasda,1 Jandarma Personelimiz ağır yaralanmış, hemen helikopter ile Erzincan Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir. Ağır yaralı personelimize hastanede müdahale sürmektedir. Operasyon bölgesinde 1 Terörist hava destekli operasyon ile 1 terörist ise çıkan çatışma sonucu ölü olarak ele geçirildi" denildi.

EREN- 7 OPERASYONU'NDAN ACI HABER

İçişleri Bakanlığı, Tunceli'de Eren- 7 Operasyonu'nda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu'nun hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı

  • İçişleri Bakanlığı son dakika
  • Eren-7 Operasyonu
  • Eren-7 Operasyonu son dakika
Tüm Güncel haberleri için tıklayın