Terör şüphesi! Türkiye'nin ormanlarını kim yakıyor?

Antalya'da 4 noktada eş zamanlı şekilde başlayan ve farklı bölgelerde de görülen orman yangınları endişeye yol açarken, 'Türkiye'nin ormanlarını kim yakıyor?' sorusunu akıllara getirdi. Sosyal medyada 'PKKYaktı' başlığı gündem olurken, terör örgütlerinin geçmişteki faaliyetleri söz konusu ihtimali güçlendirdi.

Türkiye'nin dört bir yanında, birbirinden farklı bölgelerde meydana gelen yangınlar akıllara terör ihtimalini getirdi. Özellikle sosyal medyada "PKKYaktı" başlığı gündemin ilk sıralarında yer aldı.

Antalya'da eş zamanlı başlayan ve toplamda 7 ilde görülen alevler, özellikle birbiriyle bağımsız olan farklı bölgelere de sıçrayarak sabotaj ihtimalini kuvvetlendirdi.

Geçmişte ateşin çocukları inisiyatifi olarak tanınan terör örgütü mensupları, Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde yangınlara sebebiyet verirken, birbirinden kilometrelerce uzakta yerlerde çıkan yangınlar, yine bu hain oluşumun eliyle yapılmış olma ihtimalini güçlü kılıyor.

"PKK YAKTI"

Mersin, Muğla, Adana, Antalya gibi farklı illerdeki yangınları söndürme çalışmaları devam ederken, toplamda 7 farklı ilde çıkan yeni yangınlar, sabotaj ihtimali üzerinde durulmasına neden oluyor.

İlk olarak Manavgat'ta başlayan yangın, son olarak Didim'de görüldü. Yangınlarla ilgili resmi kanallar vasıtasıyla soruşturma başlatılırken, sosyal medyada da yangınlara yönelik büyük tepki gösterildi.

#PKKYaktı etiketi ile sosyal medya üzerinden konuyla ilgili pek çok paylaşım yapılırken terör örgütü sempatizanı hesaplar propaganda faaliyetleri yürütüyor.

İLK DEĞİL

Terör örgütünün silahlı kanadına yönelik kararlı operasyonlar nedeniyle kaçacak delik arayan illegal oluşumlar, karşılık veremediği için çareyi daha önce de bu gibi sabotajve kundaklama faaliyetlerinde aramışlardı. Bu tezi doğrulayan argümanı ise yine kendi trolleri vasıtasıyla sosyal medya üzerinden itiraf etmişlerdi.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın