Tatil cennetini lağım bastı

Tatil cennetlerini lağım bastı. Kuşadası'nda lağım borusu patladı, yağmur tahliye hattına karışan pis su tatilcilerin yüzdüğü denize aktı. Alaçatı'da sokağı kanalizasyon bastı.

Aydın'ın tatil beldesi Kuşadası İlçesi'ne bağlı Karaova Mahallesi'nde atık su hattı patladı. Lağım suları, yağmur sularını denize ulaştırmak için döşenen drenaj hattına karıştı. Plajdaki vatandaşlar birden lağım sularının denize akması karşısında şaşkına dönerek sudan çıktı. Denizin kıyı bölümünü bir anda koyu renkteki lağım suları ve kötü koku kapladı. Deniz keyfi yapmaya gelen onlarca kişi, kirlilik ve koku nedeniyle eşyalarını toparlayarak bölgeden uzaklaştı. Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASKİ, sorunun tatilcilerin yarattığı aşırı tüketimden kaynaklandığını duyurdu.

KANALİZASYON BÖYLE DENİZE AKTI

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (ASKİ) ise bağımsız labora- tuvarda yaptırdıkları analizlerde deniz suyunun 'temiz' çıktığını ve denize girilebileceğini duyurdu.

ALAÇATI'DA AYNI REZALET

İzmir Çeşme'ye bağlı Alaçatı Mahallesi'nde de önceki akşam kanalizasyon taştı. Bölgeye yayılan kötü kokunun yanı sıra cadde ve sokaklarda pis su birikintileri oluştu. Vatandaşın tepkisi üzerine İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi ve Çeşme Belediyesi'ne bağlı ekipler arızayı onardı. Sokaklar temizlenerek dezenfekte edildi.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın