Suriye'nin Cerablus ilçesinde terör saldırısı

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, terör örgütü PKK/YPG'nin, Suriye'nin Cerablus ilçesinde terör saldırısı düzenlediği bildirildi. Terör saldırısında 2 sivil hayatını kaybederken 19 sivil de yaralandı.

Suriye'nin Cerablus ilçesinde terör saldırısı

AA

Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ilçesinde iki ayrı noktada eş zamanlı düzenlenen bombalı terör saldırılarında ilk belirlemelere aralarında çocukların da bulunduğu 19 sivil yaralandı, 2 sivil ise hayatını kaybetti.

AA'nın aktardığı habere göre, Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Cerablus merkezinde bir motosiklete ve çöp konteynerine yerleştirilen bombalar eş zamanlı patlatıldı.

Saldırılar sonucu ilk belirlemelere göre bir sivil yaşamını yitirdi, aralarında çocukların da bulunduğu 19 sivil yaralandı, 2 sivil ise hayatını kaybetti.

Yaralılar, Cerabus'ta bulunan hastanelere nakledildi.

Olay yerinde incelemeler yapan yerel güvenlik güçleri, saldırının terör örgütü YPG/PKK tarafından düzenlendiği ihtimali üzerinde duruyor.

Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerinde işgalini sürdüren terör örgütü YPG/PKK, sık sık Bab, Azez, Cerablus ve Afrin bölgelerini hedef alarak terör eylemleri düzenliyor.

  • Cerablus
  • Suriye
  • terör saldırısı
Tüm Güncel haberleri için tıklayın