Sağlık Bakanı Koca duyurdu: Aşılamada yeni gruplara geçiliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılamada yeni gruba geçildiğini açıkladı. Açıklamaya göre, yarından itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları programa dahil edilmeye başlanacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin aşılama sürecinde yeni bir gruba geçildiğini duyurdu. Buna göre, yarından itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları aşılama programına dahil edildi.

Bakan Koca'nın açıklamasında "Aşı programımızda meslek gruplarımızın tanımlanmasına devam ediliyor. Yarından itibaren Gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları da programa dahil ediliyor. Bu güce güvenin." ifadeleri yer aldı.

BERBERLER VE KUAFÖRLER DE DAHİL EDİLDİ

Aşılama programına dahil edilen ikinci grup ise berber ve kuaförler oldu.

Bakan Koca'nın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"Aşı programı kapsamında berber ve kuaförler de aşılanmaya başlıyor. Randevularınızı yarından itibaren alabilirsiniz."

AVUKATLARDA YAŞ KISITI OLMAYACAK

Bakan Koca'nın yaptığı son dakika paylaşımına göre, yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatlar aşı programına dahil olacak. Yarından itibaren tüm avukatlar aşı olabilecekler.

Koca'nın paylaşımında, "Yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatlar aşı programına dahil oluyor. Yarından itibaren tüm avukatlarımız aşı olabilirler. Bu güce güvenin." ifadeleri yer aldı.

Sağlık Bakanlığı Kovid-19 salgınında son durumu açıkladı... İşte 10 Haziran 2021 koronavirüs tablosu

Almanya'dan BioNTech-Pfizer kararı

  • koronavirüs
  • aşılama durumu
  • aşılamada yeni grup
  • kafe çalışanları
  • gıda çalışanları
Tüm Güncel haberleri için tıklayın