Rize'de duyanları şaşkına çeviren olay! 50 liraya en az 75 bin TL istiyor

Rize'de bir fast-food zincirinde çalışan İslam Sancaktutan, müşterinin hesabı ödemesinin ardından parada bir eksiklik olduğunu fark etti. İşletme sahibi hatalı basım sıfırı olmayan 50 TL'ye 75 bin TL fiyat biçiyor.

Rize'de duyanları şaşkına çeviren olay! 50 liraya en az 75 bin TL istiyor

İHA

Rize'de müşterinin verdiği 50'TL'de sıfır olmadığını fark eden İslam Sancaktutan isimli işletme sahibi hatalı basım sıfırı olmayan 50 TL'ye 75 bin TL fiyat biçiyor.

Basım hatası olduğu için diğer paralardan farklı olan paranın koleksiyonerler tarafından ilgi gördüğünü belirten Sancaktutan, parayı satmayı düşünmediğini söyledi. Eğer teklif olursa 75 bin TL'nin altında parayı satmayacağını söyleyen Sancaktutan, yüksek teklifleri değerlendirebileceklerini belirtti.

İki gün önce olayı yaşadıklarını söyleyen İslam Sancaktutan, "Kasiyer ve servis elemanı olarak çalışıyorum. Bir müşteri geldi ve siparişin ücretini aldım. 50 TL'nin sıfır rakamının olmadığını fark ettim. Sahte mi diye kontrol ettim. Müdürümüze konuyu bildirdim. Sıfırı olmayan 50 TL haberlerini görmüştüm.

Bu konuda biraz araştırma yaptım. Koleksiyon olarak saklıyoruz. Satmaya niyetimiz yok ama güzel bir teklife satabiliriz. En son sıfırı olmayan paraya 75 bin TL istenmişti galiba. Ondan aşağı bir fiyata satmayı düşünmüyoruz. Ondan daha yüksek bir fiyata satabiliriz. Bizim için ilginç bir anı oldu. Şaşkınız şuan" dedi.

ABD sonunda kabul etti: Dünya'ya bir cisim düştü

Temmuz zammı netleşiyor! Emekli, memur ve 65 yaş aylığı için yeni hesap

Thodex vurguncusu Faruk Fatih Özer'in tokatlandığı ortaya çıktı! Bütün parasını kaptırmış!

  • 50 liraya en az 75 bin TL istiyor
  • basım hatası 50 lira
  • rize
Tüm Güncel haberleri için tıklayın