PKK şüphelisi deliller için ‘fotomontaj' dedi

Adana'da terör örgütü PKK/KCK'nın korsan gösterisinde polise taş ve molotofla saldırdığı tespit edilen zanlı kamera görüntülerine “Yüzüme montaj yapılıp, saç eklenmiş” dedi.

PKK şüphelisi deliller için ‘fotomontaj' dedi

SONER KAN

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, silahlı terör örgütü PKK/KCK lehine kentte daha önce düzenlenen korsan gösterilere katılan şüphelileri tek tek tespit ederek gözaltına aldı.

'BANA SAÇ EKLEMİŞLER!'

Gözaltına alınan 15 şüpheli arasında yer alan Ahmet T.'nin, geçmiş yıllarda düzenlenen korsan gösteriye katılıp, elinde örgütü simgeleyen paçavra ve teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın posterini taşıdığı ana ait görüntüler ortaya çıktı. Emniyetteki sorgusunda zanlıya o görüntüler soruldu, ancak Ahmet T., "Bu kişi ben değilim. Yüzüme montaj yapılıp, saç eklenmiş" savunması ile dikkat çekti.

'HESAPLARIMIZI ÇALDILAR'

Bir başka sokak eyleminde örgütün sözde bayrağını karşılıklı olarak taşıyıp, slogan attıkları ana ait görüntüler ortaya çıkan C.T. ve F.T. ise, haklarındaki suçlamaları kabul etmedi. Sosyal medyada terör propagandası yapan 7 şüpheli ise, "Hesaplarımız çalındı. O paylaşımları biz yapmadık" diye kendilerini savundukları öğrenildi.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın