Pitbull dehşetinde büyük skandal! Asiye'nin ailesine dava açtılar

Pitbull cinsi köpeklerin saldırısına uğrayan Asiye Ateş yaşam mücadelesi verirken skandal bir olay yaşandı. Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği (SOHAYKO), Pitbull'un saldırdığı küçük Asiye'nin ailesinden şikayetçi olacaklarını açıkladı.

Pitbull dehşetinde büyük skandal! Asiye'nin ailesine dava açtılar

Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği (SOHAYKO), Pitbull'un saldırdığı 4 yaşındaki Asiye Ateş'in ailesinden şikayetçi olacaklarını açıkladı.

Gaziantep'te Beştepe Mahallesi'nde, 22 Aralık günü oturdukları sitenin bahçesinde oynarken 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan Hüseyin Ateş'in kızı Asiye Ateş olayı sonrasında Türkiye'de yer yerinden oynamıştı.

Asiye'nin çığlıklarını duyanlar yarıma koşarken güçlükle kurtarılan minik kıza ilk müdahale Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde yapıldı ve hemen ardından da özel bir hastaneye sevk edilerek ameliyata alındı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla Asiye, gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı'nca görevlendirilen ambulans uçakla Antalya'ya getirildi. Ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne götürülen Asiye, Pediatri Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alındı.

Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği (SOHAYKO), saldırıya uğrayan kızın ailesi hakkında şikayetçi olacağını duyurdu.

SORUMLUSU ANNE VE BABASIYMIŞ

Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği (SOHAYKO), sosyal medyadan tepki çeken bir paylaşımda bulunarak köpeklerin saldırısına uğrayan aile hakkında şikayetçi olacaklarını ifade etti. Gerekçe olarak da binlerce köpeğin barınaklara toplatılmasına neden olmaları gösterildi.

"ŞİKAYETÇİ OLUYORUZ"

Saldırıya uğrayan Asiye ile pitbull cinsi köpeğin bir arada olduğu fotoğrafı da paylaşan dernek, "Gaziantep'de talihsiz kaza sonucu yaralanan kızımızın yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Saldırdığı iddia edilen köpeklerle fotoğraflarını annesi babası çekmiş. Asiye kızımızın hayatını tehlikeye atan hem de binlerce masum köpeğin zalimce barınaklara toplatılmasına neden olan Asiye'yi ihmal eden aile ile ilgili Dernek olarak şikayetçi oluyoruz" ifadelerini kullandı.

  • asiye ateş son dakika
  • asiye ateş son durum
  • Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği
  • SOHAYKO
Tüm Güncel haberleri için tıklayın