Öğretmen ve personel için 1.3 milyon aşı gönderildi! Önce aşı sonra okul

Pazartesi kademeli olarak başlayacak yüz yüze eğitim öncesi, 1 milyon 259 öğretmen ve okul çalışanı aşılanacak. İlk aşılar dün vuruldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Öğretmenlere Aşı Uygulaması Programı' kapsamında geldiği Çorum Arifegazili İlkokulu'nda Kovid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdı, eğitim çalışanlarının da aşılanmasına başlandı. Selçuk, "Öğretmenlerimiz, ilgili sağlık kuruluşlarında aşılarını olacak" diyerek şunları kaydetti:

E-NABIZ'DAN RANDEVU

"Aşı tedarikine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı planlama yapıyor. Biz de geçtiğimiz hafta kendilerine 1 milyon 259 bin okul çalışanımızın listesini ilettik. Tüm vatandaşlarımız gibi e-Nabız'da ya da 2023'e kısa mesaj göndererek kendilerine nasıl sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler. 1 Mart'ta ilkokullarımız, özel eğitim okullarımız, 8 ve 12'nci sınıflarımız açılacak. Tüm okullarımız tedbirlerini aldı, yüz yüze eğitime hazırız."

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Yüz yüze eğitimin başladığı köy okullarımızda görevli öğretmenlerimizin aşılanmasına başlandı" açıklamasını yaptı.

İLK DOZ BAKAN'A YAPILDI

Bakan Selçuk öğretmenlerin aşı programı için, listelerin randevu sistemine işlendiğini bildirdi.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın