Neresinden tutsan dökülüyor! Yalanda bile tutarlı olamadı

Kılıçdaroğlu'nun yalanı bile tutarsız. Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın 2013'te açıkladığı projeye 2018'de sahip çıkmıştı! Kılıçdaroğlu, Başkan Erdoğan'ın 2013'te açıkladığı proje için, 2018'de “Bizimdi, telefonlarımızı dinleyip çaldılar” demişti. Bu kez müteahhitleri tehdit etti.

Neresinden tutsan dökülüyor! Yalanda bile tutarlı olamadı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi bizim projemizdi, her şeyimiz hazırdı, telefonlarımızı dinleyip çaldılar" demişti. Kılıçdaroğlu, bu kez aynı projeyi vatana ihanetle suçladı.

3 ŞUBAT 2013 ERDOĞAN: ATATÜRK HAVALİMANI'NI YEŞİL ALAN YAPACAĞIZ

Başkan Erdoğan, 2013'te Başbakan iken Habertürk'teki katıldığı Teke Tek programında şöyle konuştu: "İleride Atatürk Havalimanı'nı iş- adamlarının jetlerinin indiği bir yer yapacağız. Şehir merkezinde böyle bir yer olacak. Dünyada bunun örnekleri var. Onun dışındaki yerleri yeşil alan haline getirmek benim düşüncem. Konut filan değil, yeşil alan olacak. Ben makamda olduğu müddetçe orası yeşil alan olacak, jetlerin ineceği alan hariç."

5 HAZİRAN 2018 KILIÇDAROĞLU: TELEFONLARIMIZI DİNLEYİP ÇALDILAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CNNTürk'te "Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi bizimdi, her şeyimiz hazırdı, telefonlarımızı dinleyip çaldılar" demişti. Kılıçdaroğlu, "Oranın planlarını dahi yaptık. Binalarımızın şekli bile hazırdı. Büyükşehir belediye başkanımız açıklayacak. Havalimanına yapılacak Millet bahçesinin tüm planları fotoğraflı bir şekilde hazırlandı" ifadelerini kullanmıştı.

16 MAYIS 2022 KILIÇDAROĞLU: VATANA İHANETİR

"Bu işte yer almış herkese son bir lafım olsun: Bunun adı vatana ihanettir. Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhidi; sana ise özel ilgi göstereceğiz!"

17 MAYIS 2022 KILIÇDAROĞLU: PARK ÖNERMEDİM

"Neymiş, ben havalimanın park yapılmasını önermişim. O müteahhide sesleniyorum; o makineleri çek, pistlere dokunma. Kanal İstanbul gibi. Oraya birisi girerse göreceğiniz var. Asla buna izin vermeyeceğiz."

CHP'DEN KANUN TEKLİFİ: KENT PARK OLSUN

CHP Milletvekili Gülay Yedekçi, Atatürk Havalimanı'nın kent park olarak kullanılması için kanun teklifi hazırladıklarını ama erken seçim nedeniyle teklifi TBMM'ye sunamadıklarını söyledi. Yedekçi, daha önce de Twitter'dan "Havalimanının tasfiyesi düşünülüyorsa bu alan İstanbul'un akciğeri olacak bir kent park olarak kullanılmalıdır" paylaşımı yapmıştı.

TÜSİAD SUSMA TEPKİ GÖSTER

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kılıçdaroğlu'nun önemli projeleri yürüten iş insanlarına yönelik tehditlerine tepki gösterdi, "İktidara gelince mallarını kamulaştıracağız, dedikleri TÜSİAD'ın üyeleri. TÜSİAD üyelerinin haklarını neden korumuyor."

132 BİN 500 AĞAÇLIK PROJEYE 'ÇEVRE DÜŞMANI' KARARTMASI! PROVOKASYON AMACINA ULAŞAMADI

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 4 yıl önce "Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi bizim projemizdi, her şeyimiz hazırdı, telefonlarımızı dinleyip çaldılar" iddiasına rağmen CHP'liler, dün Atatürk Havalimanı arazisine yapılacak millet bahçesini protesto etmeye gitti. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun bir gün önce sosyal medyadan yaptığı çağrıya rağmen gösteriye CHP milletvekilleri Mahmut Tanal, Ali Şeker, Turan Aydoğan, Oğuz Kağan Salıcı ve Kaftancıoğlu'nun da bulunduğu 750 kişi katıldı.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın