MSB'den Yunanistan'ın 'Pontus' açıklamalarına tepki: Yunan siyasilerin bu ahlaksız tavrını kınıyoruz

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinden 'Yunanistan Makamlarının Mesnetsiz İddialarını Reddediyoruz' başlıklı bir açıklama yayımladı. Açıklamada, 'Her türlü akıl ve mantık doğrularını reddeden, tarihî gerçekliği görmezden gelerek çarpıtma çabalarını ısrarla sürdüren Yunanistan makamlarının “Pontus” iddialarını tamamıyla reddediyoruz' ifadelerine yer verildi.

MSB'den Yunanistan'ın 'Pontus' açıklamalarına tepki: Yunan siyasilerin bu ahlaksız tavrını kınıyoruz

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Her türlü akıl ve mantık doğrularını reddeden, tarihî gerçekliği görmezden gelerek çarpıtma çabalarını ısrarla sürdüren Yunanistan makamlarının "Pontus" iddialarını tamamıyla reddediyoruz. Bu mesnetsiz iddiaları ortaya atarak hem kendi halkına hem de tüm dünyaya karşı açıkça yalan söyleyen Yunan siyasilerin bu ahlaksız tavrını kınıyoruz.

Yunanistan geçmişe ait yüz karartıcı bir gerçeklik arıyorsa, vahşice Anadolu'yu istila ve işgale kalkışan atalarının kan donduran mezalimiyle yüzleşmelidir.

Çocuk, kadın, yaşlı demeden Anadolu'da barbarca katliam yapan Yunanlıların işlediği bu insanlık suçu Müttefik Devletler Tahkikat Komisyonu Raporu'nda yer almış ve Lozan Barış Antlaşması'yla da tespit edilerek, kayıt altına alınmıştır.

Her fırsatta Türkiye düşmanlığı gibi suni bir gündem oluşturmaya çalışanlar beyhude bir gayretin içindedirler, bu gerçek dışı söylemlerin Yunan halkına da zarar verdiğinin farkına varmalıdırlar...

Tüm Güncel haberleri için tıklayın