Milli Savunma Bakanı Akar'dan Şırnak ziyareti... 'Birlik, bütünlük esas. Biz kardeşiz.'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal Şırnak'a ziyaret düzenledi

Milli Savunma Bakanı Akar'dan Şırnak ziyareti... 'Birlik, bütünlük esas. Biz kardeşiz.'

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile 23'üncü Piyade Tümen Komutanlığındaki denetleme ve incelemelerinin ardından Şırnak Valiliğine geçti.

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan habere göre, Vali Ali Hamza Pehlivan'dan çalışmalara ilişkin bilgi alan Bakan Akar daha sonra Komutanlarla birlikte kent merkezinde gezerek esnafla sohbet etti. Ana caddedeki iş yerlerine giren, çalışanlarla tek tek konuşan Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi'ne esnaf hem sağlanan güven ortamından hem de ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade etti. Bakan Akar ve Komutanlar daha sonra bir çay ocağında çok sayıda vatandaşla bir araya geldi.

Vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinleyen Bakan Akar, "Şırnaklı hemşerilerimizin hem terörle mücadele hem de hayatın kontrollü normalleşmesi konularındaki başarılarından dolayı gurur duyuyoruz. Gelinen nokta çok önemli. Devlet sizin için var. Asker, sivil buradaki kardeşlerimizin rahatı, huzuru için var. Bunun için çalışıyoruz. Geriye kalan teröristlerin birtakım artıkları var. Onlar da çok kısa sürede bitecek" diye konuştu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Şırnak'a olan ilgisinin bilindiğini vurgulayan Bakan Akar, "Birlik, bütünlük esas. Biz kardeşiz. Binlerce yıllık tarihimiz ve ileriye doğru omuz omuza yapacağımız bir sürü işimiz var. Bunu da gerçekleştireceğiz." dedi.

Terörle mücadelede sağlanan başarıda korucuların önemli görevler üstlendiğini belirten Bakan Akar, Komutanlarla birlikte korucuları alkışladı.

Vatandaşların taleplerini de dinleyen Bakan Akar'a ziyaret sırasında yoğun ilgi gösterildi. "Burada huzurlu ve güvenli yaşıyorsak sizin, devletimizin sayesinde" diyen vatandaşlar, "Terör örgütü sayenizde bitme derecesine geldi. Allah sizden razı olsun" ifadelerini kullandı.

Sohbet sonrasında çay ocağından ayrılan Bakan Akar ve Komutanları vatandaşlar, "Şırnak sizinle gurur duyuyor" sloganlarıyla uğurladı.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın