Kış turizminin lokomotifi Erciyes

Dünyada ilk defa ‘Güvenli Kayak Merkezi' sertifikasına sahip olan Erciyes Kayak Merkezi, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Merkez, İç Anadolu'nun birinci, Türkiye'nin beşinci büyük dağı unvanına sahip.

Kış turizminin lokomotifi Erciyes

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İç Anadolu Bölgesi'nin birinci, Türkiye'nin 5. büyük dağı unvanına sahip olan ve Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından yönetilen Erciyes Kayak Merkezi'nin yerli ve yabancı yüz binlerce turisti ağırladığını açıkladı.

TÜM DÜNYAYA TANITACAĞIZ

Başkan Büyükkılıç, yabancı turistlerin Ukrayna, Rusya ve Polonya'dan charter seferleriyle, ayrıca Latin Amerika ve Avrupa'nın farklı ülkelerinden tarifeli uçaklarla Erciyes'e kayak yapmaya geldiğini vurgulayarak, şunları söyledi: "Erciyes Dağı, Orta Anadolu'nun en yüksek doruğu olarak bilinir. Turizmde, kültür sanatta, sanayide, ticarette cazibe merkezi olan kentimizi, Kayseri'nin incisi olan Erciyes'imiz başta olmak üzere bütün güzellikleriyle tüm dünyaya tanıtmaya ve gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Kayserimiz Türkiye'nin kış ve dağ turizminde merkez olma yolunda emin adımlarla ilerlemeyi sürdürecek ve Erciyes'in karı, Kayseri'nin kârı olmaya devam edecek."

ISO STANDARTLARINI ALAN İLK KAYAK MERKEZİ

Erciyes'in Kapadokya'nın yanı sıra 8 farklı komşu kent ile turizm anlamında bir bütün olduğunu hatırlatan Büyükkılıç, Erciyes Kayak Merkezi'nin, ISO 9001, ISO 10002 ve IQNET belgeleri ile Türkiye'de Hizmet Kalite Standartları, Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ve Uluslararası Tanınırlık Belgelerine sahip ilk ve tek kış sporları merkezi unvanını da taşıdığını belirtti.

12 AY SPORUN MERKEZİ OLACAK

Spor ve turizm alanında şehrin turizm lokomotifi olan Erciyes'e 'Yüksek İrtifa Kamp Merkezi' kurulduğunu da hatırlatan Büyükkılıç, şöyle konuştu: "Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, dünyanın önemli spor kulüplerinin Kayseri'de kamp yapmasına olanak sağlayacak. Erciyes Master Planı kapsamında Erciyes'in 12 ay aktif bir şekilde değerlendirilebilmesine yönelik projelendirilen merkezde, FİFA standartlarında 2 futbol sahası hizmet veriyor. Olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, 6 futbol sahası, jimnastik salon tesisleri ve fitness merkezinin temelini de attık, çalışmalar tüm hızıyla sürüyor."

YENİ TESİSLER HAYATA GEÇİRİLDİ

Başkan Büyükkılıç, Türkiye'nin incisi, Kayseri'nin sembolü, dağcılık ve kış sporları alanında 112 kilometrelik 41 kayak pistiyle cazibe merkezi olan Erciyes'e 19'uncu mekanik tesisin yapıldığını, yatırım maliyetleri 210 milyon TL'yi bulan 4 ayrı otelin de hayata geçerek, yeni sezonda hizmet vermeye başladığını belirtti.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın