Kılıçdaroğlu'nun o sözleri ortaya çıkardı! CHP'nin Atatürk Havalimanı çelişkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet Bahçesi yapılacağı duyurulan Atatürk Havalimanı'na giderek eylem yapılacağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından Millet Bahçesi ile ilgili Kılıçdaroğlu'nun 2018 yılında söylediği sözler ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu'nun o sözleri ortaya çıkardı! CHP'nin Atatürk Havalimanı çelişkisi

Aksam.com.tr

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı arazisine yapılacak millet bahçesine karşı çıkarak eylem yapacağını duyurdu. Kılıçdaroğlu'nun bu çıkışı, 2018 yılında katıldığı TV programında "Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi bizim projemizdi, her şeyimiz hazırdı, telefonlarımızı dinleyip çaldılar" sözlerini akıllara getirdi.

"ATATÜRK HAVALİMANI'NI MİLLET BAHÇESİNE ÇEVİRMEK BİZİM PROJEMİZDİ"

Kemal Kılıçdaroğlu 2018 yılında katıldığı TV programında yaptığı konuşmada, "Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi bizim projemizdi, her şeyimiz hazırdı, telefonlarımızı dinleyip çaldılar" dedi.

"MİLLET BAHÇESİNİN PLANLARINI DAHİ YAPTIK"

Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin Atatürk Havalimanı çelişkisini şu sözlerle gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Oranın planlarını dahi yaptık. Hangi kültür merkezlerini yapacağımızı, ve nasıl yapacağımızı, binalarımızın şekli bile hazırdı. Büyükşehir belediye başkanımız açıklayacak. Atatürk Havalimanı'na yapılacak olan Millet Bahçesi'nin tüm planları fotoğraflı bir şekilde hazırlandı" dedi.

"KEMAL BEY KIZMASIN SONRA"

24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek sosyal medya hesabından paylaştığı video ile CHP'nin Atatürk Havalimanı çelişkisini ortaya çıkardı. Murat Çiçek yaptığı paylaşımda, "Protestoya gidecekmiş CHP'liler. Kemal Bey kızmasın sonra" dedi. CHP'nin Havalimanı çelişkisi yarın 11:00'da 24 TV ekranlarında yayımlanacak olan Günün Manşeti programında tartışılacak.

KILIÇDAROĞLU'NUN İDDİALARINI ÇÜRÜTEN GÖRÜNTÜ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Millet bahçesi bizim projemiz' sözlerini, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2013 yılında dile getirdiği ortaya çıktı.

Şubat 2013'teki televizyon programında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Başkan Erdoğan, Atatürk Havalimanı arazisi ile ilgili düşüncesini, 'Belki küçük jetler için bir pist ve geri kalanı tamamen yeşil alan haline gelecek.' şeklinde ifade ediyor. Altaylı'nın sevinerek 'Ciddi misiniz sayın Başbakanım? Orada konut falan değil yeşil alan mı olacak' sorusu üzerine Erdoğan, 'Tabi tabi bu benim düşüncemde var. Orası yeşil alan olacak' şeklinde cevap veriyor. Bunun üzerine Altaylı da 'Allah razı olsun' şeklinde karşılık veriyor.

İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN İDDİLARINI YILLAR ÖNCE ÇÜRÜTEN O GÖRÜNTÜ

Tüm Güncel haberleri için tıklayın