Kılıçdaroğlu'nun meşhur yalanları... 'Artık muhalefet medyası da inanmıyor'

Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarını 24 TV'ye yorumlayan uzmanlar, siyasi bir tutsak gibi konuşan Kılıçdaroğlu'nun söylemlerine muhalefet medyasının da inanmadığını dile getirdi. 24 TV Haber Müdürü İbrahim Güneş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başkan Erdoğan hakkında asılsız ve çelişkili iddiaları değerlendirdi. Kemal Kılıçdaroğlu'nın asılsız iddiaları 10 maddede sıralandı.

Geçmişten bugüne Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddia ettiği ve yalan olduğu ortaya çıkan iddialar 10 başlık olarak sıralandı.

KILIÇDAROĞLU'NUN MEŞHUR YALANLARI

1- Deniz Baykal'ın kumpas kasetini CHP'nin 14'üncü katına maskeli kişilerin getirdiğini söyledi.

2- 15 Temmuz öncesinde Erdoğan "Kaçacak" dedi.

3- FETÖ'cüleri savunmak için kontrollü darbe savını ortaya attı.

4- FETÖ'cü Adil Öksüz'ün MİT elemanı olduğunu iddia etti.

5- "AK Parti'de ByLock kullanan 180 AK Partili Milletvekili ve Bakan var" dedi.

6- "Beşli Çete" söylemini sık sık kullandı ama sonuç çıkmadı.

7- Hızlı tren projesinde "6 milyar dolarlık yolsuzluk" kağıdı sahte çıktı.

8- MAN Adasına para kaçırılıyor iddiaların sebebiyle tazminat ödemeye mahkum oldu.

9-"Katarlılara sınavsız üniversite hakkı verildi" dedi. Yalan çıktı.

10- SADAT "Terörist yetiştiriyor" dedi.

UZMANLAR KILIÇDAROĞLU'NUN YALANLARINI DEĞERLENDİRDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Erdoğan, ABD'ye kaçacak" iddiasını dayandırdığı belgelerin Amerikan Gelir Dairesi'ne bildirilen verilerden alındığı ve kamuya açık olduğunun ortaya çıkmasının ardından uzmanlar, 24 TV'ye önemli değerlendirmelerde bulundu.

"KILIÇDAROĞLU, SİYASİ BİR TUTSAK GİBİ KONUŞUYOR"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi bir tutsak gibi konuştuğuna dikkat çeken 24 TV Güvenlik Analisti Yusuf Alabarda, "Özellikle bir kaset kumpasından sonra CHP'nin başına getirilmiş Kılıçdaroğlu, kendisini oraya getiren iradeye tutsak gibi önüne ne koyulursa yalanlarını bize aksettirdi. Kemal beyin bu "kaçacaklar" söylemine ve yalanlar dizisine bir yenisini daha eklemiş oldu" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun FETÖ kanalında kaçacaklar iddiasında bulunduğunu hatırlatan Alabarda, Kılıçdaroğlu'nun bir iç muhasebe yapması gerektiğini dile getirdi.

"KILIÇDAOĞLU'NUN İDDİALARINA MUHALEFET MEDYASI DA İNANMIYOR"

SETA Siyaset Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Nebi Miş, "Uzun süredir 15 seçimdir Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve partisine oy veren seçmene yönelik muhalefet medyasında bir öfke hali var. Muhalefet medyası da biliyor Kılıçdaroğlu'nun iddialarının gerçek olmadığını" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN "ABD HUKUK DEVLETİ" SÖYLEMİ

Kılıçdaroğlu'nun ABD'nin Türkiye'ye yönelik HalkBank, F-35 gibi konularda hukuksuz yaptırımlarını gözardı ettiğini belirten Hukukçu Cüneyd Altıparmak, "Amerika Birleşik Devletleri'nin bir hukuk devleti olduğu iddiası, bir sol parti lideri olduğunu söyleyen ana muhalefet liderinin ağzından dökülüyorsa burada ciddi manada bir problem söz konusu. Bir ülkeye hukuk devleti diyorsanız önce hukuk devleti dediğimiz olgunun kendi milletinize zarar vermiyor olması lazım" dedi.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın