Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş'a övgüler düzdü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizi seçin, serbest bırakalım” vaadinde bulunduğu Van'da terörden tutuklu Selahattin Demirtaş'ın çok sevildiğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş'a övgüler düzdü

ANKARA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir hafta önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarının ABD'de kurulan vakıflar üzerinden kaçış planı içinde olduklarını iddia ederek, elinde belge olduğunu iddia etmişti. Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, bir kez daha şaşırtamayarak Türgev ve Ensar Vakıflarının yasal olarak gönderdikleri paralara ilişkin belgelerin, ABD'deki Gelir İdaresi Başkanlığı ayarı resmi kurumun internet sitesinden aldıklarını söyledi. Selahattin Demirtaş'ın çok sevildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu grup toplantısında şunları kaydetti: "İlkokulu Van-Erciş'te okudum. Bu yüzden Vanlılarla kendimi hemşeri olarak görüyorum. Van'da bir tek belediyemiz bile yok. Vanlıların canı sağ olsun. Eğer orada yeteri kadar oy alamadıysak kabahat bizde. Bölgede gezdiğimizde bir eve gittik. Selahattin Bey'in çok sevildiğini gördüm."

GERÇEK ÜLKÜCÜYÜM

"Yabancı asker istemiyoruz ülkemizde. Vay efendim bunu nasıl söylersin diyorlar. Bu topraklarda yabancı asker postalı istemiyoruz kardeşim. Ben Bahçeli değilim. Gitti tezkereye evet verdi, terörle mücadelede yabancı askerler Türkiye'ye davet edilebilir diye oy verdi. Ben öyle değilim, ben gerçek milliyetçiyim, ülkücüyüm, gerçekten ülkemi seviyorum. Sınır ötesi operasyon yapacağım diyor şimdi senin oğlun var, dünya kadar milyonları var. Şehitler geliyor biliyoruz senin çocukların ise milyon dolarla oynuyorlar."

Tüm Güncel haberleri için tıklayın