Jandarma bekçi alımı 2021 başvurusu ne zaman ve nasıl yapılacak? EGM bekçi alımı başvuru şartları neler 2021 maaşları ne kadar oldu?

Jandarma, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ve Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde alımı gerçekleşmesi beklenen yeni bekçi alımları milyonlarca iş arayanların gündeminde yer alan konular arasında. Geçtiğimiz yıldan beri alımları ertelen bekçi alımlarına ilişkin yeni duyurular merak konusu oldu. İnternet aramalarında 'Jandarma bekçi alımı 2021 başvurusu ne zaman ve nasıl yapılacak? EGM bekçi alımı başvuru şartları neler 2021 maaşları ne kadar oldu?' soruların yanıtları merak konusu oldu.

Jandarma bekçi alımı 2021 başvurusu ne zaman ve nasıl yapılacak" EGM bekçi alımı başvuru şartları neler 2021 maaşları ne kadar oldu"

Bekçi alımları, Polis Akademisi, Jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nce yapılacak duyurala göre gerçekleşmektedir. Başvuru sürecini yakından takip edenler bekçi alımı başvuru tarihi, başvuru şartları ve 2021 bekçi maaşlarını araştırmaya devam ediyor. Peki Jandarma bekçi alımı 2021 başvurusu ne zaman ve nasıl yapılacak? EGM bekçi alımı başvuru şartları neler 2021 maaşları ne kadar oldu?

BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK 2021?

EGM ve PA ile bekçi ve jandarma alımı için başvuru tarihleri diğer aylarda olduğu gibi Eylül ayında da ilgilisi tarafından yakından takip ediliyor. Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 10 bin yeni bekçi alımı yapılacağı duyuruldu ancak, yeni alımların tarihleri için herhangi bir açıklama gelmedi. Detaylar geldikçe haberimizde yer verilecektir.

2021 BEKÇİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Adaylar ön başvurularını http://www.pa.edu.tr adreslerinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak yapacak. Ön başvuruları kabul edilen adaylar yazılı, sözlü (mülakat) ve parkurlara katılım sağlayacak.

PA EGM 10 BİN BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

En az İlkokul mezunu olmak. (Bekçi alımı yapacak kurum istediği öğrenim düzeyinden alması söz konusu),

Boy olarak 1.67 m olanlar başvuru yapabilir. Aynı şekilde boy kilo orantısına da bakılıyor. Bu sebeple beden kitle indeksi olarak da 18 ile 27 arasında olmak.

Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak şartı aranıyor. İlanlar ilçe bazında verilen kontenjanlar için ilçe sınırları içinde ikamet şartı aranmaktadır.

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak.

Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak.

Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak.

Memuriyete engel bir hali bulunmamak.

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak.

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.

Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak.

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

2021 BEKÇİ MAAŞI NE KADAR?

Eğitim derecesine göre farklılık gösteren bekçi maaşları 5.008,221 TL'ye kadar yükseliş gösterebiliyor.

2021 zamlı Çarşı Ve Mahalle Bekçisi maaşları şöyle;

İlkokul mezunu Bekçi maaşı 5.008,221 TL

Lise mezunu Bekçi maaşı 5.186,079 TL

Üniversite mezunu Bekçi maaşı 5.421, 4155 TL

  • emniyet
  • bekçi alımı
  • bekçi alımı başvuru şartları
  • bekçi alımı başvuruları nasıl yapılır
  • bekçi alımı başvuru süreci
  • bekçi alımı jandarma
  • bekçi alımı egm
  • bekçi alımı polis akademisi
  • bekçi maaşları ne kadar
Tüm Güncel haberleri için tıklayın