WhatsApp, Instagram ve Facebook erişime açıldı

WhatsApp, Instagram ve Facebook hizmet vermeye başladı. Problemin hatalı bir konfigürasyondan kaynaklandığı açıklandı.

WhatsApp, Instagram ve Facebook erişime açıldı

Facebook, WhatsApp ve Instagram, sosyal medya platformlarının şimdiye kadarki en büyük küresel çöküşünde. Dünya çapında milyonlarca kullanıcı, DownDetector'a yapılan 60.000'den fazla şikayetle Facebook, WhatsApp ve Instagram sitelerin ne zaman düzeltileceğini umutsuzca merak ediyor. Sorunun ilk belirtisi, akşam saatlerinden hemen sonra Facebook'un sahip olduğu telefon mesajlaşma hizmeti WhatsApp'ın çökmesi ve ardından Facebook'un kendisi ve Instagram için bildirilen kesintilerin hemen ardından geldi.

FACEBOOK, WHATSAPP VE INSTAGRAM SORUNU DÜLDİ!

Dünya genelinde WhatsApp, Instagram ve Facebook'a 6 saatlik erişim sorunu yaşandı. Üç büyük sosyal medya ve mesajlaşma programı kullanıcılarının yaşadığı erişim problemi giderildi.

Facebook'un altyapı direktörü Santosh Janardhan, şirketin sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, kesintinin hatalı bir konfigürasyondan kaynaklandığının saptandığını bildirdi.

Sorunun aynı zamanda şirketin operasyonlarında kullandığı sistemleri kullanılamaz hale getirmesinin çözümü zorlaştırdığını kaydeden Janardhan, "Platformlarımızda bugün yaşanan kesintiden dolayı tüm dünyada bize güvenen kişi ve şirketlerden özür dileriz" ifadesini kullandı.

Facebook, Instagram ve WhatsApp çöküş nedeni belli oldu! İşte sosyal ağları çökerten neden

New York Times gazetecisi Shira Frenkel, bir Facebook çalışanıyla yaptığı konuşmayı anlattı. Açıklamaya göre, çalışanlar elektronik geçişlerin çalışmadığı için sorunları çözmek için veri merkezine giremediği belirtilmişti.

VERİLER SİLİNDİ Mİ?

The Independent'tan gazeteciler Brian Krebs ve The New York Times'tan Ryan Mack, şirketin dahili araçlarının da çalışmadığını bildirdi. Krebs, gönderilerin silinmesinin Facebook sisteminin dahili bir güncellemesinden kaynaklandığına inanıyor. Kayıtların silindiği diğer gazeteciler ve teknik uzmanlar tarafından doğrulandı.

İnstagram Whatsapp çöktü mü neden çalışmıyor? Facebook İnstagram Whatsapp neden çöktü sorun nedir ne zaman düzelecek?

  • facebook çöktü mü
  • Downdetector
  • instagram ne zaman düzelir
  • whatsap ne zaman düzelir
  • facebook ne zaman düzelir
  • Instagram ne kadar süre kapalı kalacak?
  • Facebook ne kadar süre kapalı kalacak?
  • WhatsApp ne kadar süre kapalı kalacak?
Tüm Güncel haberleri için tıklayın