Eskişehir'de yüz yüze eğitim kararı... 8 ve 12. sınıflar hariç ara verildi

Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karara göre, kent genelinde 8 ve 12. sınıflar hariç yüz yüze eğitime ara verildi.

Eskişehir'de yüz yüze eğitim kararı... 8 ve 12. sınıflar hariç ara verildi

AA

Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında eğitim kurumlarının 8 ve 12. sınıfları haricinde uzaktan eğitime geçilmesi kararını aldı.

AA'nın aktardığı habere göre, Valilikten yapılan açıklamada, Eskişehir'de vaka sayısı artışının önlenmesi amacıyla özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okulları ve okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm eğitim kurumlarının 8. ve 12. sınıfları hariç uzaktan eğitime geçilmesine karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, park, bahçe, tematik park, mesire alanları gibi yoğunluk oluşturan alanlara girişler ile restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya, çay bahçeleri gibi yeme-içme yerlerinde gün, nişan, doğum günü gibi sosyal mesafeyi azaltıcı etkinliklerin kısıtlanmasına, izin verilmeyen etkinliklerin denetim ekiplerince yoğun olarak denetlenmesi kararlaştırıldığı kaydedildi.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın