Emine Erdoğan'dan dünyaya çağrı: Salgın yeni yaşamın anahtarını veriyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kamerun'un Başkenti Yaounde'de gerçekleştirilen 4 Ekim Dünya Habitat Günü etkinliğine video mesajla katıldı.

Emine Erdoğan, gelecek ay yapılacak COP26 toplantısında Dünya Habitat Günü kutlama etkinliğinin bu yılki teması olan "karbonsuz bir dünya için şehir eyleminin hızlandırılması" çağrısının, etkin bir global hareket olacağına olan inancını dile getirerek, şöyle konuştu:

KÜRESEL MÜCADELE ŞART

"Çevre raporları, iklim değişikliğinin insan kaynaklı olduğu konusunda büyük bir alarm veriyor. Bugün yüzde 55 oranında olan kentli nüfusun, 2050'lerde yüzde 70'lere çıkacağı öngörüsü, karbon emisyonunun azaltılması yolunda acil çözümlerin gerekliliğine işaret ediyor. Küresel bir eylem planının, ivedilikle hayata geçmesi gerekiyor. Kovid-19 bize yeni yaşamın anahtarını veriyor. Dünyadaki bu yeni dönüşüme hazırlıklı olmak, 'Sıfıra Yarış' vizyonu ile karbon emisyonunu azaltacak süreci hızlandırmak, küresel işbirliğini zorunlu kılıyor."

Emine Erdoğan, '4 Ekim Hayvanları Koruma Günü' paylaşımında "Can dostlarımıza destek olmak hepimizin ortak sorumluluğu" dedi.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın