Çavuşoğlu'ndan PKK katliamına sessiz kalan ülkelere: Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı son dakika açıklamasında, Irak'ın Gara bölgesinde şehit edilen 13 Türk vatandaşına yönelik, 'PKK terör örgütü her zaman olduğu gibi kalleşliğini gösterdi. Elbette şehitlerimizin kanı yerde kalmadı kalmayacak.' dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, PKK tarafından 13 Türk vatandaşının şehit edilmesiyle ilgili, "Bu iki gün içinde görüyoruz ki sözde terörle mücadele ettiğini söyleyen ülkeler PKK'nın katliamına karşı sessizler yada 'eğer' ve 'amalarla' geçiştirmeye çalışıyorlar." ifadesinde bulundu.

"ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK"

Bakan Çavuşoğlu yaptığı açıklamada," PKK terör örgütü her zaman olduğu gibi kalleşliğini gösterdi. 13 masum insanımızı katletti. Elbette şehitlerimizin kanı yerde kalmadı kalmayacak. Bu iki gün içinde görüyoruz ki sözde terörle mücadele ettiğini söyleyen ülkeler PKK'nın katliamına karşı sessizler yada 'eğer' ve 'amalarla' geçiştirmeye çalışıyorlar." ifadelerine yer verdi.

Çavuşoğlu, gece Twitter hesabından Türkçe ve İngilizce paylaştığı mesajda ise, "Batı'nın terörizmle ilgili çifte standardı ve 'benim teröristim kötü, senin teröristin iyi' anlayışı devam ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Çavuşoğlu'nun paylaşımından yaklaşık 5 saat sonra, ABD Dışişleri Bakanlığı, şehit edilen 13 Türk vatandaşı için başsağlığı mesajı yayımladı.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın