Çatı değil, baba öldürdü!

Çatı değil, baba öldürdü!
Son Güncelleme:

Ailesi tarafından zorla evlendirilmek istenen genç kız töre kurbanı oldu. Telefonuna gelen ‘seni kimseye yar etmem’ mesajını gören cani baba, kızını döve döve öldürdü. 

Yine bir genç kız, yine bir töre kurbanı. Konya’da ailesi tarafından önce çatıdan düştü denilerek hastaneye kaldırılan ve kafa travması nedeniyle yaşamını yitiren 15 yaşındaki Burçin Süsen’i, babası Yahya Süsen’in odun, sopa ve oklavayla dövdüğü ortaya çıktı. Yahya Süsen’in ise kızının telefonundaki erkek arkadaşından gelen mesajları fark etmesi nedeniyle kızını dövdüğü, başını defalarca betona vurduğu hatta yorulunca görevi abi Veli Süsen’e verdiği, kızı bayılınca da üzerine benzin döküp yakmak istediği doğrulandı. 

BORÇ İÇİN ÇALIŞIYORDU

Evin borçlarını ödemesi için tarlalarda çalıştırılan Burçin S’nin  tanıştığı kişiyle arkadaşlık kurduğu ancak ailenin kızı başka biriyle evlendirmek istediği öğrenildi. 

MERDİVENDEN DÜŞTÜ

Olay günü kızın telefonuna erkek arkadaşından gelen “Seni  kimseye yar etmem” mesajını gören anne Hatice S’nin durumu kocasına anlattığı, bunun üzerine tartışma çıktığı bildirildi. Olay sonrasında önce ‘çatıdan düştü’ sonra ‘merdivenden düştü’ denilerek hastaneye kaldırılan genç kızın ailesinin sürekli çelişkili ifade vermesi üzerine jandarma olayın üzerine giderek gerçeği açıklığa kavuşturdu. Ailenin tüm bireyleri Yahya, Veli ve Hatice S, adliyeye sevk edildi.  

Tüm Güncel haberleri için tıklayın