Belediyenin borçları gündeme geldi: İBB'nin geleceği ipotek altında!

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, CHP'li İBB yönetimine devredilmeden önce 28 milyar TL olan belediye borcunun 2,5 yılda 41.6 milyar TL'ye yükseldiğini açıkladı. Konuya ilişkin paylaşımda bulunan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, 'Beceriksizlikleri sebebiyle İBB'yi borç batağına saplayan ve İstanbullunun geleceğini ipotek altına alan CHP yönetimi, çareyi yine yalanda, çarpıtmada arıyor.' dedi.

Belediyenin borçları gündeme geldi: İBB'nin geleceği ipotek altında!

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, CHP'li İBB yönetiminin borçlarına ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Yapılan paylaşımda, 10 milyar TL'den fazla artan borçlara ilişkin şu ifadelere yer verildi:

"İBB borç batağında! Alt ve üst yapı yatırımları, toplu taşıma, sosyal yardımlar başta olmak üzere her alanda sayısız eser kazandıran AK Parti döneminde, 28 milyar TL olarak devredilen borç 2,5 yılda hizmet yerine reklam üreten CHP yönetimi ile 41.6 milyar TL'ye yükseldi."

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından İBB borçlarına ilişkin yapılan paylaşımın devamında şu ifadelere yer verildi:

"Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in dahi 'iflas' uyarısı yaptığı CHP'li İBB, geçtiğimiz Eylül-Ekim aylarında 11 milyar 60 milyon TL'lik ilave borçlanma daha aldı."

"İstanbul'a yatırım ve hizmet bütçesini azaltmasına rağmen reklam ve tanıtım bütçesini artıran CHP'li İBB, hala 10 milyar TL'lik ekstra borçlanma için İBB Meclisi'nden onay istiyor."

"8 milyar TL'lik 2022 finansman bütçesi ve 2022 gelir/gider farkından kaynaklı 2.4 milyar TL'lik bütçe ile birlikte bu yıl sonunda İBB'nin tahmini borcu 73 milyar TL'yi aşacağı öngörülüyor."

""Temel atmama, metro hatlarını hafriyatla kapatma, otobüs ittirme, karayolu tüneli projesini iptal etme" vizyonuyla belediyenin borcunu her geçen daha da artıran CHP'li İBB yönetimi, İstanbul'un geleceğini ipotek altına alıyor."

"YALAN SÖYLEMEYİN, İŞ YAPIN"

Konuya ilişkin bir açıklama da AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'den geldi.

Kabaktepe, "Beceriksizlikleri sebebiyle İBB'yi borç batağına saplayan ve İstanbullunun geleceğini ipotek altına alan CHP yönetimi, çareyi yine yalanda, çarpıtmada arıyor. Önce, reklam bütçenizi gözden geçirin. Reklama değil hizmete para harcayın. Yalan söylemeyin, iş yapın." dedi.

  • borç
  • osman nuri kabaktepe
Tüm Güncel haberleri için tıklayın