Başkan Erdoğan'ın kürsüye çıkardığı çocuk üzerinden algı yapan muhalefete AK Parti'den tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Başkan Erdoğan'ın Trabzon'da kürsüye çıkardığı küçük çocuk üzerinden kirli algı başlatanlara tepki gösterdi. Olayın spontane geliştiğinin altını çizen Dağ, 'Bir çocuğun plansız ve öğretilmeden sarf ettiği sözler için manipülasyon düğmesine basılması çaresizlik ve acizliktir' dedi.

Başkan Erdoğan'ın kürsüye çıkardığı çocuk üzerinden algı yapan muhalefete AK Parti'den tepki

AK Parti Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda küçük bir çocuğun ağlaması üzerine Başkan Erdoğan'ın kürsüye çıkardığı çocuk üzerinden kirli algı operasyonu başlatılmasına AK Parti'den tepki geldi.

AK PARTİ'DEN İLK TEPKİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya hesabından spontane gelişen olayla alakalı yine kirli bir kurgu başlatıldığını söyledi. Bahsi geçen küçük çocuğun Başkan Erdoğan'ın yanına gelmek için uzunca bir süre ağladığını belirten Dağ, şöyle devam etti:

"Bunu fark eden Cumhurbaşkanımız çocuğu sahneye aldırıyor ve derdini dinliyor. Kendi ideolojik yaklaşım veya siyasal tercihleri olduğunda çocukları 'Planlı ve stratejik' şekilde kullanarak istismar edenlerin, bir çocuğun 'Plansız ve öğretilmeden' sarf ettiği sözler için manipülasyon düğmesine basması, çaresizlik ve acizliktir"

"PEDAGOJİDEN BAHSEDECEK SON İNSANLARDIR"

Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Dağ, "Milyonların önünde meclis kürsüsünden el hareketi çekenler, şehit yakınlarına küfredip hiçbir şey olmamış gibi siyasete devam edenler pedagojiden bahsedecek en son insanlardır. Cumhurbaşkanımız ve bizler, çocuklarımızı ve gençlerimizi bu gibi kirli siyasi kampanyalara alet etmiyor; onların beklentilerine cevap vermekten ve onlara her zaman ahlâkı, iyiliği ve vatan sevgisini aşılamaya çalışmaktan başka bir şey yapmıyoruz."

Tüm Güncel haberleri için tıklayın