Başkan Erdoğan: Ayasofya'nın ibadete açılması bayram sevincimizi artırdı

Başkan Erdoğan: Ayasofya'nın ibadete açılması bayram sevincimizi artırdı
Son Güncelleme:

Son Dakika Haberleri..Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti teşkilatlarıyla bayramlaşmada önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, 'Ayasofya'nın açılması bayram sevincimizi artırdı.' dedi. 'En büyük zaferimiz milletimizin gönlünü fethetmektedir.' diyen Başkan Erdoğan, teşkilat üyelerini uyararak, 'Kendini milletin üstünde gören, gönül yıkan, hizmete yönelmek yerine dar kadroluculuk yapan AK Parti teşkilat mensubu olamaz.' dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, parti teşkilatlarıyla bayramlaşmada önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, "Ayasofya'nın açılması bayram sevincimizi artırdı." dedi.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Kabe mahzun kaldı. Aynı şekilde dünyanın çeşitli yerlerinde zulüm altında hayatlarını sürdüren kurban bayramını da bu şekilde sürdüren kardeşlerimizi bulunuyor. İslam düşmanlığı sebebiyle hayatları adeta zindana dönen kardeşlerimiz var.

Kurban Bayramının dünyanın neresinde olursa olsun sıkıntı ve zulüm altında yaşayan tüm Müslümanların kurtuluşuna uyanışına vesile olmasını temenni ediyorum.

Bölgemizdeki ve dünyadaki şartlar göz önüne alındığında hamd olsun ülkemizde huzur içinde bir Kurban Bayramı idrak ediyoruz.

"AYASOFYA'NIN İBADETE AÇILMASI BAYRAM SEVİNCİMİZİ ARTIRDI"

Milletimizin yüreğindeki 86 yıllık yara olan Ayasofya'nın 24 Temmuz Cuma günü fiilen ibadete açılması bayram sevincimizi daha da artırmıştır.

Bu vesileyle Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasını gölgelemek için başlatılan kimi tartışmaları art niyetli bulduğumu da belirtmek istiyorum.

"EN BÜYÜK ZAFERİMİZ MİLLETİMİZİN GÖNLÜNÜ FETHETMEKTİR"

AK Parti teşkilatları olarak kısaca 'TAMAM' diyerek ifade ettiğimiz temizlik maske mesafe kurallarına uygun şekilde bayramı yaşıyoruz. İnşallah bundan sonraki bayramlara çok da güzel bir iklimde ümmet olarak sıkıntılarımızı çözmüş şekilde insanlık olarak da barışı ve dayanışmayı tesis ederek kavuşacağız. En büyük zaferimiz milletimizin gönlünü fethetmektedir.

Dostlarımız artırıp, düşmanlarımızı azaltacağız.

Attığımız her adımda hasbi niyetle hareket ettiğimiz için hep dua aldık mesafe kat ettik. AK Partiyi var eden de bugüne kadar ayakta tutan da milletimize ve insanlığa bu hasbi mücadeleyi sürdüreceğini göstermesidir.

Ne zaman partilerden bir parti haline dönüşür, kişisel ve zümrevi hesaplarımızı davamızın önüne çıkartırsak işte o gün misyonumuzu kaybettik demektir.

Ne zaman arkamızdaki dua ordusunun 'amin' nidaları kesilmeye başlarsa işte o gün gittiğimiz yolu ve kendimizi sorgulamamız gereken vakitteyiz demektir.

Ne zaman mazlumların ve mağdurların yönünü bize değil de başkalarına döndüğünü görürsek işte o gün gerçekten hüsrandayız demektir.

Rabbim bizleri böyle bir akıbetten muhafaza eylesin diyorum.

Kendini milletin üstünde gören, gönül yıkan, hizmete yönelmek yerine dar kadroluculuk yapan AK Parti teşkilat mensubu olamaz.

Son dönemde MHP ile birlikte kurduğumuz ayrıca ilave destekler aldığımız cumhur ittifakının başarısının gerisinde de aynı anlayış vardır.

"İFTİRA ATEŞİNİ GÖNÜL SEFERBERLİĞİ İLE SÖNDÜRECEĞİZ"

Millerimize bu güveni vermeyen partiler ise 18 yıldır ne yaparlarsa yapsınlar belirli seviyelerin üzerine çıkamadılar çıkamıyorlar.

Ülkemizin ve halkımızın geleceği ile ilgili kritik tartışmalara bakın. Hepsinde de biz milletimizin safında yer aldık.

Karşımızdakiler sırf bize husumetleri nedeniyle sürekli bir yerden bir yere savrulup durdular.

Tek görevi AK Partiye ve şahsıma husumet olan bu siyaset tarzının etkilediği her bireyi büyük ve güçlü Türkiye davasına kazandırmak için çok çalışmamız gerekiyor. İftira ve fitne ateşini inşallah gönül seferberliği ile söndüreceğiz.

Sancak ayakta kaldığı müddetçe mücadele sürüyor demektir. Siz en önde en güçlü şekilde yürüyeceksiniz ki partimize gönül vermiş kardeşlerimiz arkasından gelsin.

AK Parti bayrağını hep daha yukarı dikmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

Büyük kongremizi yeni bir şahlanış miladı haline dönüştürmek istiyoruz.

>>>>>>>Diğer sondakika haberleri için tıklayınız
Tüm Güncel haberleri için tıklayın