Başkan Erdoğan'ın ziyareti yarın başlıyor... Afrika çıkarması

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 20-23 Şubat tarihlerinde mevkidaşları Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Senegal Cumhuriyeti ve Gine Bissau Cumhuriyeti'ni ziyaret edecek. Ziyarette Türkiye ile bu devletler arasında iş birliği açısından gelişmeler ele alınacak.

Başkan Erdoğan'ın ziyareti yarın başlıyor... Afrika çıkarması

AA

Başkan Erdoğan, 20-23 Şubat'ta Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Senegal ve Gine Bissau'yu ziyaret edecek.

AA'nın haberine göre, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Başkan Erdoğan ziyaretleri kapsamında yapılacak resmi görüşmelerde, ikili ilişkiler tüm yönleriyle ele alınacak, Türkiye ile bu ülkeler arasındaki iş birliğinin her alanda geliştirilmesi imkanları üzerinde durulacak.

Başkan Erdoğan, Dakar ziyareti sırasında, bir Türk firması tarafından inşa edilen 50 bin kişilik Dakar Olimpik Stadyumu'nun açılış törenine, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ve davetli diğer ülkelerin Devlet Başkanlarıyla birlikte katılacak.

Başkan Erdoğan'ın bu kapsamda katılımcı ülke liderleriyle ikili görüşmeler gerçekleştirmesi de planlanıyor. Ziyaret vesilesiyle Dakar Büyükelçiliğinin yeni binasının resmi açılışı da Başkan Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek.

Başkan Erdoğan'ın Gine Bissau'yu ziyareti, Türkiye'den bu ülkeye Cumhurbaşkanı düzeyinde ilk resmi ziyaret olacak.

  • recep tayyip erdoğan
  • başkan erdoğan
  • Kongo Demokratik Cumhuriyeti
  • Senegal Cumhuriyeti
  • Gine Bissau Cumhuriyeti
Tüm Güncel haberleri için tıklayın