Bakan Karaismailoğlu: En kısa zamanda bu haydutların elinden bu vatandaşlarımızı kurtaracağız

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu kaçırılan gemi mürettebatına ilişkin yaptığı son dakika açıklamasında, 'En kısa zamanda bu haydutların elinden bu vatandaşlarımızı kurtaracağız.' dedi.

 Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, kaçırılan gemi mürettebatına ilişkin açıklamalarda bulundu

AA'da yer alan haberde Karaismailoğlu, "Konu ilk saatlerden itibaren takibimizde. En kısa sürede çözmeyi umut ediyoruz. Çalışmalarımız var. En kısa zamanda bu haydutların elinden bu vatandaşlarımızı kurtaracağız." dedi.

Batı Afrika ülkesi Gine açıklarında M/V Mozart isimli bir Türk gemisi, silahlı korsanlar tarafından rehin alındı. Mürettebattan 1 kişi öldürüldü, 15 kişi kaçırıldı. Gemi Gabon'un Gentil Limanı'na demirledi.

KAÇIRILAN GEMİCİNİN SON SÖZLERİ: KORSAN BÖLGESİNDEN GEÇİYORUZ, ENDİŞELİYİZ

Nijerya'da korsanlar tarafından rehin alınan 15 Türk denizci arasında bulunan Ünsal Dilsiz’in Rizeli ailesi endişeli bekleyişini sürdürüyor. Dilsiz'in kardeşi Cihan Dilsiz, "Olaydan önce konuştuğum ağabeyim 'korsan bölgesinden geçiyoruz, endişeliyiz' demişti. Olayı duyduk şok olduk" dedi.

Nijerya açıklarında korsanlar tarafından kaçırılan geminin mürettebatı arasında yer alan Ünsal Dilsiz'in kardeşi Cihan Dilsiz, ağabeyi ile yaptıkları son görüşmeyi anlattı.

Ağabeyi ile son olarak 3 gün önce görüştüklerini belirten Dilsiz, "Olaydan önce konuştuğum ağabeyim 'Korsan bölgesinden geçiyoruz, endişeliyiz' demişti. Olayı duyduk, şok olduk. 20 yıllık gemici daha önce başına böyle bir şey gelmemişti. Körfez bölgesinden geçerken korsan olaylarına şahit oluyordu” dedi.

"ENDİŞEYLE BEKLİYORUZ"

Telefonlarına ulaşamadıklarını söyleyen Dilsiz "Telefonları kapalı, sadece haberlerden takip ediyoruz gelişmeleri. Bakanlıklardan, valilikten aradılar. 'Devletimiz büyük, rehineler kurtulacak' dediler. Tüm halkımızdan dua bekliyoruz. Yakınlarımızın ailelerine kavuşmalarını bekliyoruz. Yapacak bir şeyimiz yok devletimize güveniyoruz. Endişeyle bekliyoruz” diye konuştu.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın