Bakan Akar'dan 'Gara' eleştirilerine tepki

Milli Savunma Bakanı Akar, Gara operasyonuyla ilgili muhalefetten gelen eleştirilere cevap verdi. Akar, 'PKK'nın hain yüzü görülmeden olayları başka yere taşımak tartışmayı çok yanlış yerlere götürür' dedi.

TBMM'de 'nöbetçi bakan' uygulaması kapsamında milletvekilleriyle bir araya gelen Bakan Akar, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Akar, Gara operasyonuyla ilgili gelen eleştirilere cevap verdi.

DHA'nın haberine göre, Bakan Akar, "Herkes PKK'nın alçak yüzünün görüldüğünü bilmeli. PKK alçaklıkla orada masum 13 insanımızı, kardeşimizi, evladımızı şehit etti. Bunun görülmesi lazım. PKK'nın bu hain yüzü görülmeden olayları başka yerlere taşımak gerçekten tartışmayı çok yanlış yerlere götürür. TSK personeli orada verilen görevi başarılı şekilde yerine getirdi" dedi.

"MİLLETİMİZİ TERÖR BELASINDAN KURTARACAĞIZ"

Akar, asıl görülmesi gereken konunun, terör örgütü PKK'nın alçak yüzü olduğunu belirterek, "PKK'nın kaçacak yeri kalmadığını, panik içinde olduğunu, sözde başlarının bunu çok iyi anladığını, iki gece aynı yerde kalmadığını hepimiz görüyoruz. Mücadele devam edecek en son terörist etkisiz hale getirinceye kadar bizler TSK azim ve kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz. Milletimizi terör belasından kurtaracağız" ifadelerini kullandı.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın