AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Kılıçdaroğlu kaos istiyor

CHP Genel Başkanı'nın “ABD'ye kaçacaklar” iftirasına tepki yağdı. Ömer Çelik “Dış politikada ne zaman adım atılsa Kılıçdaroğlu devrede” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Kılıçdaroğlu kaos istiyor

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "ABD'ye kaçacaklar" iftirası, büyük tepki topladı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, A Haber canlı yayınında yaptığı açıklamada "Biz siyasetçiyiz. Siyasi dili üzerinden konuşmak istiyoruz. Dolayısıyla karşımızdakilerinde siyasi dil ile konuşan siyasetçiler olmasını isteriz" dedi.

FETÖ'NÜN KAMPANYASI

Çelik şöyle devam etti: "Demokratik siyasette siyasi rekabet önemlidir. Fakat Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanımıza ve ailesine dönük dili kesinlikle bir siyaset dili değil. Kılıçdaroğlu sistematik olarak aileyi hedef alan, aile üzerinden konuşan bir dil kullanıyor. Bu bir siyaset dili değil bu bir iftira kampanyasıdır. Kılıçdaroğlu iç kaos oluşturmak istiyor. Ortaya attığı iftira FETÖ'nün kampanyası. Dış politikada ne zaman adım atsak, Kılıçdaroğlu devrede. Cumhurbaşkanlığı makamını tehdit etmeye kalkıyor. Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarının propagandasını dillendiriyor. Yanıldığı konuların haddi hesabı yok. AK Parti gereken hukuki girişimleri yapacaktır. Burada açık kurumlar üzerinde iftira atarak kaçacak demek ahlaksızlıktır. FETÖ'nün darbe girişiminden kaçmamış ölümü göze almış bir Cumhurbaşkanına bu iftirayı yapmak ahlaksızlıktır. Aile kavramını sistematik bir şekilde hedefe koyması karşısında Türkiye'de ailesi olan bütün vatandaşlarımız gereken karşılığı verecektir."

NEFRET DİLİNİ REDDEDİYORUZ

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş: "Kılıçdaroğlu'nun bu nefret dilini reddediyoruz. Bu, Türkiye siyasetine yapılmış en büyük kötülüklerdendir. Kılıçdaroğlu kaçmayı en iyi bilenlerden birisidir. 15 Temmuz akşamı nereye kaçtığını ve gizlendiğini bütün Türkiye biliyor. 15 Temmuz'da canı pahasına mücadele veren Sayın Cumhurbaşkanımız ve etrafındaki insanları kaçacaklar diye töhmet altında bırakmak tam manasıyla bir edepsizliktir. Bu edepsizliğin altında kalamayacağımızı ortaya koyacağız."

YAPTIKLARI YALAN TERÖRÜ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: "Ne yaparlarsa yapsınlar bürokratlar pirim vermeyecek. 15 Temmuz'da kimin saklanacak delik aradıklarını gördük. Bu tehdit diliyle biz çok karşılaştık bu yeni değildir. Bu çaresizlik ve acziyetin göstergesidir. Yaptıkları tek şey yalan terörüdür. İsmi anılan vakıflar açık ve şeffaftır. Vakıflarımız Türk öğrencilerini destekleme gayretindedir. Başkan Erdoğan yalan terörüne karşı çok mücadelelervermiştir. Bu hukuki mücadele verilmesi gereken bir husustur. Başkan Erdoğan hukuki bir mücadele ortaya koyacaktır."

Tüm Güncel haberleri için tıklayın