Adana'da hastanede skandal! Aralarında hemşireler de var... 2 milyonluk vurgun

Adana'da kamu hastanesinde aralarında hemşirelerin de bulunduğu çete çökertildi. 2 milyonluk vurgun, hematoloji (kan) hastaları ilaçlarının kullanılmadığının tespiti sonrası polisin başlattığı çalışma ile ortaya çıktı.

Adana'da hastanede skandal! Aralarında hemşireler de var... 2 milyonluk vurgun

AA

Adana'da bir hastanenin, hematoloji bölümündeki hastalar için talep ettiği ilaçları, hastane dışındaki bazı kişilere sattığı ileri sürülen 10 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Büro ekipleri, bir kamu hastanesinde, hematoloji (kan hastalıkları) hastalarının kullanması gereken ilaçların, söz konusu kişiler için kullanılmadığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

İLAÇLARIN SATIŞI HASTANE DIŞINA YAPILMIŞ

Ekipler, hastanenin talep ettiği farklı markalardaki 689 kutu ilacın satışının, aralarında hemşire ve kamu görevlilerinin de bulunduğu 10 şüpheli tarafından, ilgisiz kişilere yapıldığını, bu şekilde kamunun 2 milyon lira zarara uğratıldığını tespit etti.

ŞAFAK VAKTİ OPERASYON DÜZENLENDİ

Soruşturmayı derinleştirerek sürdüren ekipler, söz konusu şüphelilerce sahte imzalar kullanılarak vergi levhaları çıkartıldığını ve bankalardan haksız kredi de çekildiğini belirledi. Ekipler, Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında gözaltı kararı verilen 10 şüpheliyi gözaltına almak için şafak vakti operasyon düzenledi.

Operasyonda gözaltına alınan bazı şüpheliler, Adana Adli Tıp Birimindeki sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

Dayakçı profesör skandalında detaylar ortaya çıktı! Ailesine mesaj bile atmış

43 ilde 'Dümen' operasyonu! 226 gözaltı kararı

PKK'nın 'Basın Komitesi' yapılanmasına operasyon! Operasyon için havalanan F-16'ları örgüte bildirmişler

Türkiye günlerce onu konuştu... Nisa bebekten üzen haber

16 yaşındaki Sıla'yı vahşice öldürmüştü... Katilin ifadesi ortaya çıktı

  • Adanada kamu hastanesi
  • hemşireli ilaç çetesi
  • 2 milyonluk vurgun
Tüm Güncel haberleri için tıklayın