81 ilden gençler ve çocuklar Anıtkabir'de! İstiklal ruhu 102 yıldır yolumuzu aydınlatıyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, beraberindeki heyetle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı.

81 ilden gençler ve çocuklar Anıtkabir'de! İstiklal ruhu 102 yıldır yolumuzu aydınlatıyor

AA

Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakan Kasapoğlu, anı defterine de şunları yazdı: "Aziz Atatürk. Milli Mücadele destanının ilk sayfasını yazdığınız günün yıldönümünde Türkiye Cumhuriyetinin bekasını temsil eden değerli gençlerimizle birlikte huzurunuzdayız. 102 yıl önce Cumhuriyetimizin kuruluşuna kapı açan istiklâl ruhunu onurla taşıyoruz. Bu ruh, Türkiye'nin insanlığa kattığı ve katacağı evrensel değerlerde bize yol gösteriyor. Cumhuriyetimizi demokrasi ve hukuk düzeniyle koruma idealimizi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız."

Bakan Kasapoğlu, Türk bayraklarını taşıyan gençler, 81 il ile Kıbrıs'tan gelen sporcular ve beraberindeki heyetle Anıtkabir'in önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Törenin ardından Kasapoğlu, Anıtkabir çıkışında Atatürk'ü ziyarete gelen vatandaşlar ile bayramlaştı.

GELECEĞİN TEMİNATI GENÇLERİMİZ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı. Erdoğan, "Geleceğimizin teminatı, yürekleri vatan sevgisiyle dopdolu gençlerimizdir. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun" dedi.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın