TOKİ'nin % 22 indirimiyle 15 bin kişi borcunu kapattı

TOKİ’nin borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcıları için hayata geçirdiği yüzde 22 indirim kampanyasından toplam 14.979 kişi faydalandı. 

TOKİ'nin % 22 indirimiyle 15 bin kişi borcunu kapattı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcıları için hayata geçirilen yüzde 22 indirim kampanyasından toplam 14 bin 979 kişi yararlandı. 

KATILIM İKİYE KATLANDI 

TOKİ tarafından 23 Eylül-18 Ekim tarihlerinde düzenlenen indirim kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. TOKİ’den yapılan açıklamaya göre, borcunu ödemek ve tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik kampanyaya katılım, bir önceki döneme göre yaklaşık iki kat artış gösterdi. Önceki dönem 8 bin 735 konut ve işyeri alıcısının yararlandığı kampanyadan bu dönem toplamda 14 bin 979 kişi faydalandı. 

% 61’İ KREDİ KULLANMADI 

Bu kapsamda 13 bin 175 kişi bütün borçlarını kapatıp tapularını almaya hak kazandı. Kampanyada, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla bin 804 kişi de peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalandı. Borçların yüzde 61’i banka kredisi kullanılmadan kişisel tasarruflarla kapatıldı.

Tüm Emlak haberleri için tıklayın