Türkler'in Londra'da konut iştahı kabardı

Barratt London, dün İstanbul'da gerçekleştirdiği basın toplantısında yeni projesi Royal Gateway'i tanıttı.

Türkler'in Londra'da konut iştahı kabardı

ARZU KURUM

İngiltere'ye yatırım iştahı arttı. Yatırımdaki hareketliliği gören gayrimenkul şirketleri de pastadan daha fazla pay almak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İngiltere'nin en büyük emlak geliştirici şirketlerinden biri olan Barratt London, dün İstanbul'da gerçekleştirdiği basın toplantısında yeni projesi Royal Gateway'i tanıttı. Barratt London Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Stuart Leslie, Türk yatırımcıların yatırım taleplerinde geçen yıla oranla %100'lük bir artış olduğunu söyledi.

Londra emlak piyasasının yatırımcısı açısından en iyi emlak getirisi sağlayan şehirlerden biri olduğuna işaret eden Stuart Leslie, "Ortalama olarak sermayenin değerlenmesi yılda yüzde 9.5. Londra'da kira geliri yüzde 6.5'a kadar çıkıyor" dedi.

Türk yatırımcıların, konut yatırımında İngiltere taleplerinde geçen yıla oranla yüzde 100'lük bir artış var.

TALEPLER % 100 ARTTI

Unique London İnvestment Direktörü Arzu Uygun ise, 'Son zamanlarda Türkiye'den yatırımcı iştahı çok arttı. Bunun nedeni deprem ve yüzde 25 zam sınırı. Taleplerde geçen yıla göre yüzde 100 artış var. Burada kira getiri oranları 6.5 oranlarda" dedi. Royal Gateway, Londra'nın en hızla gelişmekte olan ilçesi Ealing'in popüler bölgesi Acton'da yer alıyor. 300 konutluk projede 1+1 konutlar 450.000, 2+1'ler 600.000, 3+1'ler ise 936.950 euro'dan satılıyor. İlk teslimler 2026'da planlanıyor.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın