Sivas TOKİ kura sonuçları sorgula: TOKİ Sivas kura sonuçları 2022 açıklandı mı, nereden sorgulanır?

TOKİ Sivas kura çekimi canlı yayını bugün noter huzurunda gerçekleşiyor. Hak sahibi vatandaşların isimleri ise kura sonuçlarıyla belli olacak. Peki, TOKİ Sivas kura sonuçları açıklandı mı, nereden sorgulanır? İşte TOKİ Sivas kura çekimi canlı yayın izleme linki...

Sivas TOKİ kura sonuçları sorgula: TOKİ Sivas kura sonuçları 2022 açıklandı mı, nereden sorgulanır"

Sivas kura çekimi canlı yayını TOKİ'nin resmi sitesi üzerinde yayınlanıyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 nitelikli dairelerin kura çekimi 14:00'de yapılacak. Kura çekimi noter huzurunda yapılacak. Peki, TOKİ Sivas kura sonuçları açıklandı mı, nereden sorgulanır? Haberimizin içerisinde TOKİ Sivas kura çekimi canlı yayın izleme ekranına ulaşabilirsiniz.

TOKİ SİVAS KURA ÇEKİMİ CANLI YAYIN İZLEME LİNKİ

TOKİ SİVAS KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Sivas Merkez Yenimahalle 427 Adet Konut Projesi kapsamında yer alan 1+1, 2+1 ve 3+1 nitelikli 175 adet konut için 10 Şubat 2022 saat 14:00'de kura çekilecektir.

TOKİ SİVAS KURA SONUÇLARI NEREDEN SORGULANIR?

Sivas kura sonuçları TOKİ'nin resmi sitesinde yayınlanıyor. Aşağıdaki link üzerinden kura sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KURA ÇEKİMİ NASIL BELİRLENİYOR?

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

Emekli vatandaşlarımıza konut sayısının %25'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir.

Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın