Thodex hesaplara para göndermeye başladı: 1-2 hafta içerisinde bütün mağdurların zararını gidermek istiyoruz

Thodex şirketinin sahibi firari Faruk Fatih Özer'in ailesinin avukatı Sevgi Erarslan, kripto para borsası Thodex soruşturması kapsamında tespit edilen mağdurlardan 373'ünün zararlarının giderildiğini söyledi.

Thodex hesaplara para göndermeye başladı: 1-2 hafta içerisinde bütün mağdurların zararını gidermek istiyoruz

AA

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, kripto para borsası Thodex'e yönelik soruşturma devam ediyor. Özer ailesinin avukatı Sevgi Erarslan, savcılığa gelerek bir kısım mağdurların zararlarının giderildiğine ilişkin dilekçe verdi.

Basın mensuplarına açıklama yapan avukat Erarslan, Thodex soruşturması kapsamında bazı müvekkillerinin şüpheli olarak yer aldığını söyledi.

Soruşturmaya iliştin MASAK raporlarının dosyaya geldiğini belirten Erarslan, "Bu raporlar kapsamında da zararları gidermeye başladık. Biliyorsunuz ki kripto piyasası risk piyasasıdır ve risk piyasasında da bir hacklenme durumu söz konusu olduğunda sistemin kapatılması olağandır. Bu kapsamda müvekkil bunu yapmak durumunda kalmıştır. Dolayısıyla ortada dolandırıcılığın varlığını gerektirir bir durum bulunmamaktadır." ifadelerini kullandı.

BAZI MAĞDURLAR ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

MASAK raporunun gelmesinin ardından yaklaşık bir hafta içinde 373 mağdurun zararlarını giderdiklerini anlatan Erarslan, bunların arasında zararı büyük olan mağdurların şikayetinden vazgeçtiğini söyledi.

"1-2 HAFTA İÇERİSİNDE TÜM MAĞDURLARIN ZARARLARINI GİDERMEK İSTİYORUZ"

Mağdurların zararlarının giderilmesine devam edileceğini dile getiren Erarslan, "Paylaşacağımız mail adresine zararları olan, mağdur olduğunu beyan eden kişilerin kimlik bilgilerini ve zarar bedellerini bildirmelerini istiyoruz. Bu bilgilendirmeleri de avukatları vasıtasıyla yapmalarını tercih ederiz. Çünkü savcılık çok titiz bir soruşturma gerçekleştirdi. 1-2 hafta içerisinde bütün mağdurların zararını gidermek istiyoruz." diye konuştu.

Erarslan, zararları giderirken önceliğin yüksek meblağlı olanlara verileceğini belirterek, iddianame düzenlenene kadar öncelik sırasına göre zararların giderilmeye çalışılacağını kaydetti.

Avukat Sevgi Erarslan, Thodex mağduru olanların "erarslanhukukvedanismanlik@gmail.com" mail adresinden kendilerine ulaşarak zararlarını bildirmesini istedi.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın