Sigorta sektörüne Halkbank desteği

Tüm meslek gruplarına özel finansman hizmetleri geliştirmeye devam eden Halkbank, sigorta acenteleri ve sigorta eksperlerinin finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla Ankara Ticaret Odası (ATO) ile protokol imzaladı.

Protokol Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran arasında imzalandı. Tören öncesinde iki bir basın toplantısı düzenleyerek, protokolün sağlayacağı faydalar hakkında bilgi verdiler.

Protokol öncesinde konuşan Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran pandemi sürecinde Halk Bankası’nın yanlarında olmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek “Halkbank ile imzalanan protokolle Ankara’da acente, brokır ve eksper olmak üzere 2 bine yakın şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi bu desteklerden yararlanma imkanına kavuşacak” dedi.

ÜRETENİN YANINDAYIZ

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ise “Sizin varlığınız, üretimin güvencesi ve bu bizim için çok değerli. Üreten Türkiye’nin bankası olarak biz, üretime destek veren herkesin yanındayız. Bu anlayışla; farklı sektörlere ve meslek gruplarına sağladığımız desteklerle piyasadaki canlılığa katkı vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

TEMİNAT MEKTUBU VE KREDİ KARTI İMKANI

Yapılan protokol ile ATO üyesi olan sigorta acenteleri ve eksperleri, 20 bin TL’ye kadar büyüklüğe sahip ve azami 1 yıl vadeli teminat mektubunu maktu 200 TL’ye, 20 bin ila 75 bin TL arası miktarda ve azami 1 yıl vadeli teminat mektubunu yüzde 1’lik bir komisyon oranıyla Halkbank’tan temin edebilecek. Ayrıca, acente ve eksperler azami 75 bin TL limitli Ticari Kredi Kartı alabilecek. Bunun yanı sıra yine istenmesi durumunda 20 bin TL’ye kadar limitli ‘Ticari Kredili Mevduat Hesabı’ imkânı sağlanacak.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın