Sakinlik kısa sürdü... Kripto paralarda hareketli saatler! Bitcoin sıçrayışa geçti

Haftaya sakinlikle başlayan kripto paralarda hareketlilik başladı. Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle yaşanan çalkantılı piyasa Bitcoin'i de etkilemişti. Bitcoin son 24 saatte yüzde 9'a yakın değer kazanırken Ethereum'da ise yüzde 8 civarı bir yükseliş gerçekleşti.

Sakinlik kısa sürdü... Kripto paralarda hareketli saatler! Bitcoin sıçrayışa geçti

2022'de yatırımcılarına istediğini veremeyen kripto paralar Rusya Ukrayna savaşı ile büyük bir darbe yemişti. Kripto para piyasalarında hareketlilik başladı. Son birkaç gündür stabil seviyelerde ilerleyen kripto paralar yükselişe geçti.

BITCOIN YÜKSELİŞE GEÇTİ

Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte yaklaşık yüzde 9 değer kazanarak 41 bin 800 dolar seviyelerine çıktı. Diğer büyük kripto para birimi Ethereum ise yüzde 8'lik artış ile 2 bin 700 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin (BTC), hafta başında 37.000 dolara kadar geriledikten sonra bu seviyede bir destek buldu. Dün 38.000 dolar bandında yatay devam eden fiyat hareketlerinden sonra günün ilk saatlerinde hızlı bir şekilde 41.000 dolara kadar yükselen BTC, bir saatlik zaman diliminde yüzde 5'e yakın yükseldi.

Piyasa genelinde bir yükseliş söz konusuyken 34 milyar dolar sermaye değeriyle 7. sırada bulunan Terra (LUNA), dünden bu yana yüzde 17 oranında değer artışıyla 93 dolara kadar yükseldi.

Ripple cephesinde de yükseliş sınırlı oldu. XRP'nin fiyatı yüzde 3.5 artarak 74 centi aştı.

Son olarak Dogecoin de yükselen kripto paralar arasına girdi. DOGE'un fiyatı yüzde 3.5 yükselerek 12'i centin üzerine çıktı.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın