Memur yiyecek yardımı nedir? Memur yemek yardımı 2022 ne kadar?

Memur yemek yardımı 2022 gündemde merakla araştırılan konular arasında yerini aldı. Devlet memurları ve sözleşmeli personele verilecek yiyecek yardımı tutarları belli oldu. Peki, Memur yemek yardımı 2022 ne kadar? Memur yiyecek yardımı nedir? İşte merak edilenler...

Memur yiyecek yardımı nedir" Memur yemek yardımı 2022 ne kadar"

Devlet memurları ve sözleşmeli personele verilecek yiyecek yardımı tutarları belli oldu. Milyonlarca Memur ve sözleşmeli personeli ilgilendiren Yiyecek yardımı yönetmeliği yayımlandı. 2022 Memur yemek yardımının ne kadar olduğu araştırılmaya başlandı. Peki, Memur yemek yardımı 2022 ne kadar? Memur yiyecek yardımı nedir? İşte detaylar...

MEMUR YİYECEK YARDIMI 2022 NE KADAR?

Memur ve sözleşmeli personeller öğle yemeği servisinden faydalanırsa günlük asgari 2.07 lira, azami de 10.09 lira ücret ödeyecek.

Resmi Gazete'de yer alan karara göre yiyecek yardımının gerektirdiği giderler, Yemek maliyetlerinin Ankara, İstanbul ve İzmir illeri için üçte ikisini, diğer iller için yarısını aşmamak üzere kurum bütçelerine konulan ödeneklerle karşılanacak. Yemek bedelinin bütçeden karşılanamayan kısmı yemek yiyenlerden alınacak.

Kuruluşlar, personelin kadro veya pozisyon unvanını, hizmetlerinin özelliğini, yemek maliyetlerini ve yemek servisinin farklı mahallerde daha iyi şartlarda sunulması gibi hususları dikkate alarak aşağıdaki tabloda belirtilen miktarların üzerinde yemek bedeli tespit edebilecek.

  • memur yemek yardımı 2022
  • memur yiyecek yardımı
  • devlet memurları yiyecek yardımı
  • memur yemek ücreti
  • ne kadar
Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın