Kripto para piyasasında ölüm sessizliği! İşte Bitcoin ve Ethereum'da son durum

Son dönemde çalkantılı bir süreç yaşayan kripto paralarda sakinlik hakim. 2022 yılına iyi başlayamayan ve beklenen sıçramayı gösteremeyen lider kripto para birimlerinden Bitcoin ve Ethereum son 24 saatte aynı seviyeleri takip etti. İşte Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin'de son durum...

Kripto para piyasasında ölüm sessizliği! İşte Bitcoin ve Ethereum'da son durum

Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle büyük bir kan kaybeden daha sonra ise yükselişe geçen kripto paralar sakin bir seyirde ilerliyor. Bitcoin savaşın başlangıcında 34 bin dolar seviyelerine inerken geçtiğimiz günlerde yeniden bir sıçrayış göstermiş ve 45 bin dolarlara kadar gelmişti.

Son 24 saatte 37-38 bin dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin ve diğer coinlerde çok büyük bir değişiklik yaşanmadı. Ethereum da 2 bin 500 dolar seviyelerini takip etti. Coingecko'da yer alan verilere göre saat 09.00 itibariyle piyasalar binde 7 yükselerek 1.8 trilyon dolara yaklaştı.

BITCOIN NE KADAR?

BTC'nin fiyatı 38 bin 345 dolarda seyrederken piyasa hakimiyeti ise yüzde 40'ın üzerinde.

ETHEREUM NE KADAR?

Ethereum son 24 saatte az da olsa değer kaybetti. ETH'nin fiyatı binde 3 düşerek 2 bin 525 dolara indi.

Ripple ise binde 9 değer kaybı yaşadı. XRP'nin fiyatı 72 centte geriledi.

Dogecoin tarafında da gerileme görüldü. DOGE'un fiyatı yüzde 1.2 azalarak 11 cent seviyelerine indi.

UZMANLARDAN ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER İÇİN UYARI

Bloomberg Intelligence Baş Emtia Stratejisti Mike McGlone için Bitcoin'in performansını, önümüzdeki haftanın riskli varlıklar için gerçekten "zor" geçeceğinin ilk sinyali olarak yorumluyor. Savaş sonrası artan enerji fiyatları, makro ekonomik riskler ve yükselen emtia fiyatları hem borsalar hem de kripto paraları yıl boyunca askı altında tutacak bir gelişme olarak yorumlanıyor.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın