JP Morgan'dan dikkat çeken Bitcoin açıklaması! “Adil fiyatının üstünde işlem görüyor”

Amerika Birleşik Devletleri'nin ünlü yatırım bankası JP Morgan Bitcoin'le ilgili yaptığı açıklamayla dikkatleri üzerine çekti. Son 3 aydır düşüşte olan kripto paraların yükselişe geçmesi piyasaları hareketlendirirken Bitcoin'in düşüş direncini kırması yatırımcıları heyecanlandırmıştı. JP Morgan stratejistleri tarafından Bitcoin adil fiyatı ile ilgili açıklama yapıldı.

JP Morgan'dan dikkat çeken Bitcoin açıklaması! “Adil fiyatının üstünde işlem görüyor”

Kripto para piyasasındaki çalkantılı süreç devam ederken JP Morgan uzmanlarının Bitcoin açıklaması kafaları karıştırdı. Son 3 aydır düşüş trendinde olan kripto paralar son günlerde ufak da olsa yükselişe geçmişti. Bitcoin'in yeniden 44 bin dolar seviyelerine çıkmasının ardından JP Morgan stratejistlerinden dikkat çeken bir açıklama geldi.

Nikolaos Panigirtzoglou ve ekibi, Bitcoin'i altın ile karşılaştırarak piyasaya koşullarındaki uygun değerini belirledi. Bitcoin'in altından 4 kat daha fazla oynaklık gösterdiğini belirten analistler, yapılan hesabın koşula bağlı olarak değişebileceğini ifade etti.

"BİTCOİN, ADİL FİYATININ ÜSTÜNDE İŞLEM GÖRÜYOR."

9 Şubat Çarşamba sabahı saat 12.48 itibarıyla 43.503 dolar değere sahip olan Bitcoin'in Panigirtzoglou ve ekibinin yaptığı hesaplara göre 38.000 dolar seviyesine inmesi gerekiyor. Adil fiyatın mevcut işlem görülenin yüzde 12 altında olması gerektiğini belirten ekip, popüler kripto para biriminin geleceği ile ilgili tahmin yürüttü.

Bitcoin'in altına göre 3 kat oynaklık farkına sahip olduğu senaryoda 50.000 dolar seviyesinde olması gerektiği belirtildi. Konu hakkında açıklama yapan stratejistler, "Bitcoin'in ileriye dönük en büyük zorluğu, mevcut durumdaki oynaklığıyla devam etmesi olacaktır. Bu oynaklık nedeniyle kurumsal kabul gerçekleşmesi gecikecek." ifadelerine yer verdi.

Bitcoin için uzun vadeli teorik hedeflerinden bahseden Panigirtzoglou, popüler kripto para biriminin 150.000 dolar seviyelerini görebileceğini belirtti. Panigirtzoglou ayrıca, Ocak 2022'deki fiyat düzeltmesinin geçtiğimiz yıl Mayıs ayından daha az zararla kapandığının altını çizdi.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın