2021 Jandarma bekçi alımı ne zaman? Bekçi alımları 2021 şartları nedir?

EGM bünyesinde bekçi olarak görev almak isteyenler, Polis Akademisi bekçi alım ilanlarını yoğun bir şekilde araştırıyorlar. Jandarma bekçi alımı 2021 ne zaman? Bekçi alımları 2021 şartları nedir? gibi soruların yanıtları merak ediliyor. İstanbul'da son olarak 400 bekçi alımı gerçekleşmişti. Bir sonraki alımın ne zaman gerçekleştirileceği adayların gündeminde. İşte tüm merak edilenler...

2021 Jandarma bekçi alımı ne zaman" Bekçi alımları 2021 şartları nedir"

Bekçi alım ilanlarına her dönem olduğu gibi yoğun ilgi gösteriliyor. Jandarma bekçi alımı 2021 ne zaman? Bekçi alımları 2021 şartları nedir? gibi soruların yanıtları merak ediliyor. Son olarak İstanbul'da 400 bekçi alımı gerçekleştirilmiş gözler yeni alımlara çevrilmişti. EGM ve PA duyurularını yakından takip eden adaylarda en az lise mezunu gibi şartlar aranacak. İşte tüm detaylar...

JANDARMA BEKÇİ ALIMI 2021 NE ZAMAN?

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yeni yapılanmaya girmenin getirdiği değişim sürecinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 10 bin yeni bekçi alımı yapılacağı açıklanmıştı. Ancak yeni alımların ne zaman yapılacağına dair henüz resmi bir açıklama gelmedi. Bekçi alımlarına dair güncel açıklama gelir gelmez haberimizin içerisine eklenecektir.

BEKÇİ ALIM ŞARTLARI 2021 NEDİR?

Bekçilik ilanlarına başvuru yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir takım hususlar var. Genel bekçi alım şartları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

En az İlkokul mezunu olmak. (Bekçi alımı yapacak kurum istediği öğrenim düzeyinden alması söz konusu),

Boy olarak 1.67 m olanlar başvuru yapabilir. Aynı şekilde boy kilo orantısına da bakılıyor. Bu sebeple beden kitle indeksi olarak da 18 ile 27 arasında olmak.

Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak şartı aranıyor. İlanlar ilçe bazında verilen kontenjanlar için ilçe sınırları içinde ikamet şartı aranmaktadır.

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak.

Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak.

Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak.

Memuriyete engel bir hali bulunmamak.

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak.

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.

Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak.

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Resmi bir açıklama olmayıp ilanların ve ihtiyaçlar dahilinde ilana çıkacağı bekleniyor.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın