Hyundai ve Fiat geride kaldı! İşte mart ayının en ucuz sıfır otomobili

Sıfır otomobil fiyatlarındaki artış sonrasında pek çok vatandaş uygun araç arayışına girişti. Bu noktada Fiat ve Hyundai otomotiv firmaları uygun fiyatlı otomobil modelleri ile dikkat çekici olabiliyor. Öte yandan Citroen, Hyundai ve Fiat'ı geride bıraktı. Detaylar haberimizde...

Hyundai ve Fiat geride kaldı! İşte mart ayının en ucuz sıfır otomobili

Sıfır otomobil fiyatlarındaki artış sonrasında pek çok insan sıfır araba almaktan vazgeçti. Bu noktada Hyundai, Fiat, Renault ve Kia gibi birçok farklı otomotiv firması, çeşitli kampanyalarla vatandaşları cezbetmeye çalışabiliyor. Ayrıca mart ayı güncel fiyat listeleri kontrol edildiğinde, Citroen otomotiv firmasının uygun fiyatlı Ami modeli ile ön plana çıktığı görüldü.

HYUNDAİ VE FİAT GERİDE KALDI

Hyundai ve Fiat otomotiv firmaları, uygun fiyatlı i10 ve Egea modelleri ile Türkiye'deki otomobil pazarında birçok vatandaşın ilgisini çekebiliyorlar. Ancak yayımlanan güncel fiyat listeleri kontrol edildiğinde, Citroen Ami modelinin fiyat konusunda; Hyundai, Fiat, Kia ve Renault gibi birçok farklı otomotiv firmasını geride bıraktığı görüldü.

Fiat otomotiv firması Egea; Sedan, Cross ve Cross Wagon modelleri ile Türkiye'deki otomobil pazarında yoğun ilgi görebiliyor. Ayrıca Fiat'ın en uygun Egea modeli, Sedan olarak ön plana çıkıyor. Fiat Egea Sedan modellerinde ise en uygun donanım, Easy olarak gündeme geliyor. Ek olarak Fiat Egea 2024 model yılı 1.4 Fire 95 HP versiyon Easy donanım otomobilin kampanyalı fiyatı, 939.900 TL.

Hyundai otomotiv firmasının en uygun otomobil modeli, i10 olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca Hyundai i10 2024 model yılı otomobil, Egea'dan bile ucuz fiyata sunuluyor. Nitekim Hyundai i10 modelinin başlangıç versiyonu, 806.000 TL.

Öte yandan 2024 model yılı Kia Picanto arabanın başlangıç fiyatı 855.000 TL ve 2023 model yılı Renault Taliant arabanın başlangıç fiyatı 864.900 TL. Bu noktada Hyundai'nin uygun fiyatlı i10 modeli ile ön plana çıktığı görülüyor.

MART AYININ EN UCUZ SIFIR OTOMOBİLİ

Sıfır otomobil satın almak isteyen birçok vatandaş, fiyat araştırması yapabiliyor. Bu noktada çeşitli otomotiv firmalarının sunduğu modeller incelenebiliyor. Ayrıca fiyat konusunda mart ayının en ucuz sıfır otomobili Citroen Ami olarak ön plana çıkabiliyor. Nitekim 2024 model yılı Citroen Ami modeli, 437.000 TL'den satışa çıkartılıyor.

Ancak yeni araba satın alınırken sadece fiyatı değil, teknik özelliklerinin de incelenmesi tavsiye edilir. Bu noktada alınacak arabanın ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığına dikkat edilmesi önerilir.

50.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İşte ikinci el araba modelleri

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın