Hakim savcı kura sonuçları isim listesi açıklandı mı? HSK kura töreni canlı yayını izleme sayfası!

Hâkimler ve Savcılar Kurulu İkinci Dairesi tarafından meslek öncesi eğitimlerini tamamlayan ve mesleğe kabullerine karar verilen Adli Yargı hâkim ve Cumhuriyet savcısı adayları ile İdari Yargı hâkim adaylarının kura töreni bugün saat 13.30'da Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirildi. Peki, Hakim savcı kura sonuçları isim listesi açıklandı mı? İşte HSK kura töreni canlı yayını...

Hakim savcı kura sonuçları isim listesi açıklandı mı" HSK kura töreni canlı yayını izleme sayfası!

HSK kura töreni canlı yayını izleme linki yoğun ilgi görüyor. Hakim savcı kura sonuçları isim listesi heyecanla bekleniyor. Hâkimler ve Savcılar Kurulu İkinci Dairesi tarafından meslek öncesi eğitimlerini tamamlayan ve mesleğe kabullerine karar verilen Adli Yargı hâkim ve Cumhuriyet savcısı adayları ile İdari Yargı hâkim adaylarının kura töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirildi. Peki, Hakim savcı kura sonuçları isim listesi açıklandı mı?

HSK KURA TÖRENİ CANLI YAYIN İZLEME LİNKİ

HAKİM SAVCI KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ AÇIKLANDI MI?

Hakim savcı kura sonuçları isim listesi canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Ayrıca isim listesinin adaylik.adalet.gov.tr adresinden açıklanması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2002'den bu yana ülkemizde adaleti hakim kılmak, insan hakları ve demokrasi standartlarını yükseltmek için reform irademizi daima canlı tuttuk." dedi.

"Türkiye'nin adalet ve kalkınma başarısının sırrı, devletin milletle beraber yol yürümesi, yol boyunca da kendini sürekli olarak yenileyebilmesidir." diyen Erdoğan, "Adalet sisteminin işleyişini güçlendirmek, yargıya ve kararlarına güveni en üst düzeye çıkarmak, önümüzdeki dönemde de önceliğimiz olacak." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yakında her ilde sulh komisyonlarını devreye alıyoruz. Böylece yargının iş yükünü düşüren bir çözüm yolunu daha hukuk sistemimize kazandırmayı hedefliyoruz." dedi.

Erdoğan, "(Hakim-savcı adaylarına) İnancı, konumu, kökeni, kimliği ne olursa olsun tek bir vatandaşımızın dahi hakkının yenilmesine kesinlikle rıza göstermeyin." ifadesini kullandı.

  • Hakim savcı kura sonuçları isim listesi
  • Hakim savcı kura sonuçları
  • Hakim savcı kura sonuçları açıklandı mı
  • Hakim savcı kura canlı yayını
  • Hakim savcı kura canlı izle
  • Hakim savcı kura 2021
  • hsk kura canlı yayını
  • hsk kura sonuçları canlı
Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın