Bugün Migros açık mı? Migros pazar günü kaçta açılacak, kaçta kapanacak?

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında marketlerin çalışma saatlerinde değişiklik yapıldı. Kısıtlamanın olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-­17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç vatandaşlar ihtiyaçları için markete gidebilecekler. Peki, Bugün Migros açık mı? Migros pazar günü kaçta açılacak, kaçta kapanacak? İşte tüm merak edilenler..

Bugün Migros açık mı" Migros pazar günü kaçta açılacak, kaçta kapanacak"

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni tedbir ve önlemler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda marketlerin çalışma saatlerinde değişikliğe gidildi. Cumartesi ve Pazar günleri belirtilen saatlerde ve şartlarda 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamak adına marketlere gidebilecekler. Peki, Bugün Migros açık mı? Migros pazar günü kaçta açılacak, kaçta kapanacak?

BUGÜN MİGROS AÇIK MI?

Bugün ve yarın Migros saat 10:00 ile 17:00 arasında açık olacak.

MİGROS ÇALIŞMA SAATLERİ NASIL?

Migros hafta içi 10.00- 20.00 arası çalışıyor.

Migros hafta sonu 10.00- 17.00 arası çalışıyor.

Hafta sonu BİM A101 ŞOK açık mı? 5-6 Aralık sokağa çıkma yasağında marketler kaçta kapanacak?

MARKETE GİTMEK SERBEST Mİ?

Kısıtlamanın olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-­17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.). Vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) ekmek ve unlumamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacaktır.

Lokanta ve restoran tarzı işyerleri, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-­20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere açık olabilecektir.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın