Bitcoin ile ilgili iç karartıcı iddia! Uzmanlardan uyarı: “30 bin dolara düşebilir”

Bu yıl yatırımcılarının yüzünü pek güldürmeyen Bitcoin zaman zaman çıkma eğilim gösterse de düşüş trendini bir türlü kıramadı. Özellikle son dönemde yaşanan Rusya-Ukrayna kriziyle çalkalanan kripto para piyasası ve Bitcoin ile ilgili Bloomberg Emtia Stratejisti Mike McGlone iç karartıcı bir tahminde bulundu.

Bitcoin ile ilgili iç karartıcı iddia! Uzmanlardan uyarı: “30 bin dolara düşebilir”

Shiftdelete

2022 yılında düşüşle başlayan kripto paralardaki çalkantılı süreç devam ediyor. Lider para birimi Bitcoin zaman zaman yükselme eğilimi gösterse de düşüş trendini ve istenilen sıçramayı bir türlü gösteremedi.

Rusya-Ukrayna krizinden etkilenen Bitcoin 34 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Geçtiğimiz hafta yeniden 45 bin dolarları gören Bitcoin haftaya 38 bin doların altında başladı.

CoinMarketCap verilerine göre Pazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece bir aralık 39 bin doları geçmeyi başaran kripto para biriminin yükselişi kısa sürdü. Son 24 saatte yüzde 4'e yakın kayıpla 37 bin dolar seviyesine gerileyen BTC değeri hakkında yatırımcıların hoşuna gitmeyecek bir iddia ortaya atıldı.

"BITCOIN DEĞERİ 30 BİN DOLARA DÜŞEBİLİR"

Shiftdelete'in aktardığı habere göre; Bloomberg Emtia Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin'in geleceğine yönelik yeni bir tahmin ortaya attı. McGlone, popüler kripto para biriminin Pazar sabahı yüzde 2 oranında bir değer kaybı yaşadığını belirtti ve bu durumu, riskli varlıklar için önümüzdeki haftanın zorlu geçeceğine işaret ediyor şeklinde yorumladı.

Mike McGlone, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Bitcoin değerinin yeniden 30 bin dolara kadar düşebileceğini söyledi.

Son 1 hafta içinde zirveyi 3 Mart'ta 44 bin dolar ile gören Bitcoin, o günden beri düşüşte. Haberin yazıldığı tarihte 37 bin 900 dolar seviyesinde dolaşan BTC'yi 2 bin 500 dolar ile Ethereum takip ederken; peşinden 1 dolar ile Tether, 369 dolar ile BNB Coin geliyor. Dogecoin ise 24 saatte yüzde 5'e yakın düşüşle 0.1191 dolara gerilemiş durumda.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın